Ana sayfa Apple iPhone 9 için ilk bilgiler geldi!

iPhone 9 için ilk bilgiler geldi!

iPhone 9 modeli hakkında bugün ilk bilgiler geldi. Apple, iPhone 8’in kasasını 2020 yılında tekrar kullanacak gibi görünüyor.

Cupertinolu teknoloji devinin bu yıl iPhone SE 2 benzeri bir model tanıtacağı uzun zamandır konuşuluyordu. Bugün ise Macotakara cephesinden yeni iPhone modelleri hakkında sızıntı geldi. Macotakara’ya göre; iPhone 8’in yenilenmiş sürümü bu yıl içerisinde tanıtılacak. 5.4 inç büyüklüğünde ekran ile gelecek olan bu telefon iPhone SE 2’nin yerini alabilir.

iPhone 9 nasıl olacak?

5.4 inç ekran büyüklüğüne sahip bu modelde güvenlik Face ID yerine fiziki ana ekran tuşu üzerine yerleştirilen Touch ID ile sağlanacak. iPhone 8 ile neredeyse aynı yapıda olacak olan bu modelde Apple A13 Bionic yonga seti yer alacak. Tahminlere göre bu model iPhone SE 2 veya iPhone 9 olarak isimlendirilecek.

Apple’a yakınlığı ile bilinen Ming-Chi Kuo’dan da buna benzer bir açıklama geçtiğimiz günlerde gelmişti. Sızıntı kaynaklarının güvenilir olduğunu düşünürsek, Apple’ın bu yıl uygun fiyatlı bir model tanıtacağının kesinleştiğini söyleyebiliriz.

Apple Smart Battery Case ücretsiz değişim programı başladı!

iPhone 11 modeli ile büyük beğeni toplayan ve 2019’un en çok satan telefonu unvanını eline alan Apple, bu alana daha fazla ürün ile giriş yapıp, Android pazarının elini zayıflatmak istiyor.

5.4 inç iPhone

Bu yıl içerisinde Apple’ın dört farklı model tanıtacağı söyleniyor. Bu modellerden ikisi tepe model olacakken, diğer ikisi de orta-üst segmente odaklanacak. Apple’ın fiyat konusunda nasıl bir politika izleyeceğini kestirmek şimdilik güç. Ancak Cupertinolu firma orta segmentteki kozunu güçlendirmek istiyorsa 600 dolar bandına kadar inmesi gerekiyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok şarj tüketen uygulamalar 2020

Akıllı telefonların bitmek tükenmek bilmeyen en büyük sorunu; çabuk tükenen şarjı. Peki en çok şarj tüketen uygulamalar hangileri? Cevabı makalemizde. Akıllı telefonlar son 10 yıllık...

Son Haberler