iPhone 8’deki sorunlar bitmek bilmiyor!

iphoneconceptimage

Apple’ın iPhone’un 10. yılına özel olarak tasarladığı iPhone 8, problem çıkarmaya devam ediyor. İşte konu hakkındaki detaylar.

Bilindiği üzere Apple bu sene premium özelliklere sahip bir iPhone modelini satışa sunacak. Şimdilik iPhone 8 ismi ile lanse edilen bu cihaz, ekrana gömülü olarak gelecek parmak izi okuyucusu, 3D yüz algılayıcısı, OLED ekran ve kablosuz şarj gibi özelliklere sahip olacak.

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan bir haberde, Apple’ın 3D yüz tarayıcısında bazı sorunlar yaşadığı ve bu durumun iPhone 8 üretimini sekteye uğrattığı iddia edilmişti. Bugün de iPhone 8 üretiminde başka bir sorun daha yaşandığı ortaya çıktı.

Doğrudan Wall Street’ten gelen haberde, Apple’ın parmak izi okuyucusunda bazı sorunlar yaşadığı dile getirildi. Konu ile ilgili bazı açıklamalar yapan Cowen & Co’nun önemli isimlerinden Timothy Arcuri, Apple bazı sorunlara çözümler üretmekte zorlandığını söyledi.

Arcuri, Apple’ın iPhone 8’de tüm tuşları ortadan kaldırmak istediğini, bu yüzden parmak izi okuyucusunu da ekranın alt kısmına yerleştirmeyi düşündüğünü belirtti. Hali hazırda Apple bünyesinde üretilen AuthenTec’in ekran altında yeterli verimi veremediği görüldü. Maliyeti arttırmamak adına parmak izi okuyucusunu dışarıdan bir firmaya vermek istemeyen Apple şu anda tıkanmış durumda.

Şu durumda Cupertino merkezli firmanın önünde 2 farklı seçeneğin olduğu belirtiliyor. Bunlardan birincisi parmak izi okuyuşunu tamamen telefondan kaldırmak. Diğeri ise iPhone 8’in çıkışını erteleyerek bu teknoloji için biraz daha zaman kazanmak. Bakalım Amerikalı teknoloji devinin tercihi hangi doğrultuda olacak