Ana SayfaAkıllı TelefoniPhone 8 ve 8 Plus, iPhone X'i solladı!

iPhone 8 ve 8 Plus, iPhone X’i solladı!

Apple geçtiğimiz yıl 3 farklı iPhone modeli ile teknoloji tutkunlarının karşısına çıkmıştı. Tanıtılan 3 modelden ikisi yani iPhone 8 ve 8 Plus, klasik iPhone tasarım çizgisine sahipti. 3. model olan iPhone X ise uçtan uca OLED ekranı, TouchID’nin yerini almış olan FaceID özelliği ve modern tasarım çizgisiyle farklı bir segmente hitap ediyordu. Genel kanı, iPhone X’in 8 ve 8 Plus’ı gölgede bırakacağı yönündeydi. Fakat günün sonunda ortaya çıkan tablo, pek de beklenildiği gibi olmadı.

iPhone 8 ve 8 Plus’a olan talep artıyor

Son dönemde iPhone X’e olan talebin önemli ölçüde azaldığına dair pek çok haberle karşılaşıyoruz. Bu durumda telefonun sahip olduğu 999 dolarlık etiket fiyatının çok önemli bir etkisi mevcut. Fakat bunun haricinde Apple’ın önümüzdeki sene iPhone X’e benzer LCD ekranlı ucuz bir iPhone modeli duyuracağı söylentileri de iPhone X satışlarını etkilemiş durumda.

CIRP tarafından paylaşılan 2018 ilk çeyrek mali verilerine göre, iPhone X satışları iyice düşmüş durumda. Hatta öyle ki iPhone 8 ve 8 Plus bile ilk çeyrekte satış rakamları bazında iPhone X’in üzerine çıkmış. Genel kanı tablonun önümüzdeki çeyreklerde de değişmeyeceği yönünde.

- Reklam -

Öte yandan, ABD verilerine göre hazırlanan tabloda, hala eski iPhone modellerinin de hayli revaçta olduklarını görüyoruz. Hatta sürpriz bir şekilde iPhone SE bile hayli geniş bir müşteri kitlesine hitap etmiş durumda. Bakalım Mayıs ayında tanıtılması beklenilen SE2’de aynı etkiyi yaratabilecek mi? Bunu zaman gösterecek.

Galaxy S9 ne kadar sattı? İşte yanıtı

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting