Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone 8 mi iPhone 7S mi?

iPhone 8 mi iPhone 7S mi?

Apple’ın yeni çıkaracağı cihazın ismi iPhone 8 olarak adlandırılsa da gelen güçlü bilgiler kapsamında yeni cihazlar iPhone 7S ve iPhone 7S Plus olarak çıkacağını gösteriyor.

Apple‘ın çıkaracağı yeni telefonun iPhone 8 olacağı uzun süredir konuşuluyordu. Firmanın yeni telefonu için birçok iddia ve söylentiler gelirken en önemli bilgi ise ismi ile geldi. Daha önce iPhone 8 olarak çıkacağı söylenen cihazın birçok bilgi merkezlerini yanıltarak iPhone 7S olarak devam edeceği belirtildi. Bu bilgi ise firmadan gelmese de en güvenli kaynaklardan biri olarak görülen Japon blog sitesi Mac Otakara‘dan geldi. Yine iPhone 7S ve 7S Plus olarak çıkacağı belirtilen cihazların yine Eylül ayında tanıtılacak.

Cihaz hakkında çıkan iddiaların birçoğu için de doğrulama geldi. Henüz yeni açıklanan Samsung ile anlaşma doğrultusunda OLED ekran kullanacak. 4 milyar dolar civarında bir ödeme yapacak olan Apple‘ın bu yeni ekranlar ile cihazlarda da önemli bir fiyat artışı olacak. Kablosuz şarj özelliği ise son sızdırılan bilgilerde olduğu gibi bu özellik yer almayacak. Önemli bir değişiklik ise bağlantı portu olarak USB-C‘nin kullanılacak olması. İlk defa çıkması nedeniyle bir önceki modellere uyumlu olmayacağı için ilk olarak olumsuz karşılanacağını belirtelim.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Asus VivoBook S14 (S432FL) ile farklı ve renkli bir dizüstü deneyimi

Asus VivoBook S14 ile dünyanızı renkli hale getirebilirsiniz. Güçlü özellikler ve şık tasarımın yanına, "renkli görsellik" unsuru da ekleniyor. Asus, VivoBook S14 ve S15 serisi...

Son Haberler