iPhone 8 ‘den Önce Bunlar Vardı!


iPhone 8 in çıkışına çok az bir süre kaldı. İlk olarak Apple 2007 yılında iPhone adındaki akıllı telefonunu piyasaya sürmüştü. Steve Jobs ilk iPhone’u “büyü” olarak nitelendirmişti.

iPhone 8 ile birlikte Apple tarih yazmaya devam edecek. İlk iPhone, basında pek çok kişi tarafından ilgi ile karşılanmıştı. Apple gerçekleştirdiği devrim ile birlikte fiziksel bir klavyeyi dokunmatik ekranla değiştirebileceğini düşünerek bu yola çıktı. Ancak geçen on yılın ardından iPhone dünyanın merkezinde yer alıyor.

Ayrıca şirketin devrim niteliğindeki bir diğer ürünü ise App Store oldu. Apple’ın mobil yazılım konusunda devleşmesine yardımcı olan platformlardan biri olan App Store yoluna tüm hızı ile devam ediyor. Bu galerimizle birlikte iPhone’unun iniş çıkışlarına biraz göz atmak istiyoruz. Bakın iPhone hangi yollardan geçerek günümüze gelmiş. Tabi ki biraz eskilere uzanalım.

iphone 8 1993 - Apple Newton1993 – Apple Newton

1993’te dünya Apple Newton MessagePad‘e hazır değildi – ya da belki de dünya için hazır değildi. Cevap muhtemelen ikisinin de biraz. Apple’ın her ekranda bir mobil bilgi işlem cihazı tasarlamasının yanı sıra aynı zamanda el yazısı tanıma gibi o zamanki çığır açan yeniliklere rağmen cihaz başarılı olamadı. Kişisel asistan 699 dolarlık bir fiyat etiketi taşıyordu. Şirketin mobil bilgi işlemeyi gerçek anlamda yerine getirebilmesi neredeyse on yıldan fazla sürdü, ancak Newton, iPhone ve iPad için önemli bir öncüydü.

2001 – iPod

2005 – Motorola Motorola Rokr E1

2007 – iPhone

2008 – App Store

2010 – iPhone 4

2011 – Siri

2012 – iPhone 5

2014 – iPhone 6 Plus

2016 – iPhone 7


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git