iPhone 6’nın İşlemcisi Görüntülendi!


Apple’ın 2014 yılında çıkarmayı planladığı düşünülen iPhone 6 akıllı telefonu üzerinde kullanılacağı düşünülen A7 işlemci kameralara yakalandı.

Apple’ın A serisi üzerinde yaptığı çalışmalar tüm kesimler tarafından biliyor. En son çıkardığı iPhone 5 akıllı telefonunda A6 yongasını kullanan Apple hali hazırda A7 yonga seti ve işlemcisi üzerine çalışmalarına devam ediyor. Firmanın önümüzdeki günlerde iPhone 5S modeli üzerinde A6+ işlemcisini kullanması bekleniyor. Bu işlemci iPhone 5 üzerinde kullanılan işlemciye göre frekans hızları arttırılmış olarak karşımıza çıkacak. Firmanın A7 işlemcisi ise iPhone 6 akıllı telefonunda kullanılması bekleniyor. Bu ürünün tanıtım tarihi ise 204 yılı olarak tahmin ediliyor.apple-a7 işlemci
Fakat bugün gelen bir haber manşetlere bomba gibi düştü. Apple’ın A7 işlemcisi olduğu öne sürülen fotoğraf iOSDoc web sitesi tarafından yayınlandı. Eğer Apple bu işlemciyi hazır hale getirmişse iPhone 6’da 2013 yılı içerisinde çıkabilir. Böylece Apple bir sene içerisinde iki yeni telefon modeli tanıtarak bir ilki gerçekleştirebilir. Apple’ın A7 işlemci içerisinde dört çekirdek kullanacağı tahmin ediliyor. Bu çekirdeklerin frekans hızı ise 1.2 GHz olacağı söyleniyor. Buna ek olarak iPhone 6’da 2 GB bellek kullanacak olan Apple’in GPU olarak da PowerVR SGX554MP4 modelini kullanması bekleniyor.


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin