Ana SayfaHaberiPhone 13 sahipleri cihazlarında birçok hata bildiriyor

iPhone 13 sahipleri cihazlarında birçok hata bildiriyor

Apple, iPhone 13 cihazlarını piyasaya sürerken kullanıcıların Apple Watch cihazları ile yepyeni iPhone 13 cihazlarının kilidini açabileceklerini duyurmuştu. Ancak birçok problemle birlikte bu özelliğin de çalışmadığı kullanıcılar tarafından duyuruldu. İşte detaylar.

iPhone 13 cihazını hevesle almış ve problemlerle karşılaşmışsanız henüz umutsuzluğa kapılmayın. MacRumors’a göre Apple, “yaklaşan bir yazılım güncellemesi” yoluyla cihazların Apple Watch ile kilidin açılmasını önleyen hatayı düzeltme sözü verdi. Apple, yama için bir zaman çerçevesi sunmasa da, şimdilik özelliği Ayarlar’da kapatabilir ve bu çözüm uygulanana kadar parola yöntemi ile idare edebilirsiniz. Aplple Watch ile kilit açamama problemi kullanıcılara iPhone’un Apple Watch ile “iletişim kuramadığını” söyleyen bir uyarı veriyor. Tahmin edebileceğiniz gibi,koronavirüsün gelmesiyle herkes maske takmaya başladı. Maske kullanımı ile Face ID’nin çalışmadığı durumlarda ekran kilidini açmak oldukça zor. Apple buna bir çözüm getirip Apple Watch ile iPhone 13 için ekran kilidi açma özelliği sunacağını duyurmuştu. Ancak ne yazık ki bu özellik de sorunsuz çalışmıyor.

iPhone 13 sahipleri cihazlarında birçok hata bildiriyor

Sorunun çözülmesi için çok fazla beklemeniz gerekmeyebilir. Apple kısa süre önce bir iOS 15.1 beta testine başlamış olsa da, şirketin göze çarpan hataları ve güvenlik açıklarını düzelten küçük ama hızlı güncellemeler sunma konusunda bazı planları var. Apple, iPhone 13’ü piyasaya sürdüğünde bu tarz problemleri hayal etmemişti. Bu nedenle en kısa sürede sorunları çözmeye çalıştıklarını söyleyebiliriz.

Xiaomi teknolojide ilk sırada yer almak istiyor: Maymun iştahlı Lei Jin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting