iPhone 13 mini yine beklenen ilgiyi görmedi

Apple iPhone 12 mini üretiminin durdurulduğu bildirildi

Apple’ın geçtiğimiz yıl seriye dahil ettiği mini segmenti bu yıl da beklenen ilgiyi görmüyor. Görünen o ki Apple mini segmentini tamamen kaldırabilir. İşte detaylar.

iPhone 13 mini yine beklenen ilgiyi görmedi. Apple geçtiğimiz yıl iPhone 12 serisini tanıtırken yeni bir modeli daha seriye dahil etmişti. iPhone 12 mini.

Normal alışık olduğumuz iPhone çizgisinden çok daha küçük olan bu mini modelden Apple hayli umutluydu. Fakat iPhone 12 mini beklenen ilginin çok uzağında kaldı.

Genel görüş mini serisinin iPhone 13 ile sona ereceği yönündeydi. Fakat bu gerçekleşmedi. Şimdi ise iPhone 13 mini sonrasında aynı şey iPhone 14 serisi için düşünülüyor.

iPhone 12 mini

iPhone 13 mini yine beklenen ilgiyi görmedi

Apple kısa süre önce gerçekleştirdiği etkinlikte yeni nesil iPhone modellerini tanıtmıştı. Bu modellerden birisi de iPhone 13 mini’ydi. iPhone 13 Mini sizlerin de tahmin edebileceği üzere yine beklenen ilginin çok uzağında kaldı.

Diğer iPhone modelleri ön siparişte beklentilerin bile üzerine çıkarken, iPhone 13 mini, selefi kadar bile dikkat çekemedi.

Genel görüş iPhone 14 serisi ile birlikte Apple’ın mini serisini sonlandıracağı yönünde. Zaten bu zamanda küçük telefon isteyen birisinin mini alması çok da mantıklı durmuyor. Keza mini yerine alınabilecek çok daha ucuz alternatifler mevcut. Bakalım Apple önümüzdeki yıl kaldıracağı mini segmentinin yerine yeni bir model ekleyecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Bilim Kurgu Filmi ‘Finch’ ilk fragmanı yayınlandı