Ana SayfaGeneliPhone 12 Türkiye fiyatları kesinleşti: Apple yavaş ciğerimizi söktün!

iPhone 12 Türkiye fiyatları kesinleşti: Apple yavaş ciğerimizi söktün!

Bugün tanıtımı yapılan iPhone 12, Türkiye fiyatları ile çok can yakacak gibi görünüyor. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm fiyat detayları.

Son zamanlarda hepinizin malumu, iPhone 12 Türkiye fiyatları fazlasıyla gündemde. Özellikle de tanıtımdan sonra büyük bir merak konusu oldu. Türkiye için fiyatlar nerdeyse kesinleşti diyebiliriz ancak vergilere göre büyük değişkenlik olacak. Hepsinden önce, cihazın özelliklerini yeniden hatırlayalım.

iPhone 12 Türkiye fiyatı ve özellikleri

Apple tarafından piyasaya sunulan cihazın en büyük donanım özellikleri; A14 Bionic işletim sistemi oldu. Ayrıca iOS 14 ile uyumlu olması, onun en az %70 daha hızlı olmasını sağlıyor. Cep telefonlarından oyun oynayan insanlar için bu donanım özellikleri son derece cazip. Ayrıca kamera bakımından da iPhoen 11 tasarımı kullandığı söylenebilir. 12MP kaliteye sahip olan bu modelde, üstün çekim özellikleri kullanıldı.

iPhone 12 tanıtımı

5G destekli ilk iPhone modeli olmasından dolayı da ayrıca önem taşıyor diyebiliriz. Normal şartlarda iPhone cihazlarının hiçbirinde böyle bir özellik yoktu. Şimdi ilk defa bu özelliğin geldiğini görüyoruz. Ancak Dünya genelinde 5G altyapısı bulunan çok az ülke var. Apple’ın bu engeli nasıl aşacağı büyük bir problem. Firmanın Türkiye fiyatlarına gelecek olursak; iPhone 12 fiyatı + %1 Kültür Bakanlığı + %10 TRT payı + %50 ÖTV + %18 KDV gibi bir hesap yapabiliriz.

Bu hesaplamalardan sonra; iPhone 12 cihazının fiyatının 10.300 TL olduğu ortaya çıkıyor. Eğer vergiler artarsa fiyatlar daha da uçacaktır. Sizce Apple tarafından bu cihaz için istenilen fiyatlar yüksek mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting