iPhone 12 Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

iPhone 12 Pro Max

Geçtiğimiz günlerde iPhone 12 fiyatları sızdırılmıştı. Peki iPhone 12 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? İşte bu konu ile ilgili detaylar.

Akıllı telefon pazarının lider isimlerinden biri olan Apple, bu ay içerisinde yeni nesil iPhone modellerini tanıtacak. Bilindiği üzere Apple bu yıl 4 farklı iPhone modeli ile kullanıcıların karşısına çıkmayı planlıyor. Bu modelleri iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max şeklinde sıralayabiliriz.

Son olarak geçtiğimiz günlerde bu modellerin fiyatları da sızdırılmıştı. Sızdırılan etiketlere göre en ucuz iPhone modeli iPhone 12 Mini olacak ve 649 dolarlık bir etiketle gelecek. En pahalı model olan iPhone 12 Pro Max’ın başlangıç fiyatı ise 1099 dolar olacak. iPhone 12 Pro‘nun ise 999 dolarlık etikete sahip olması bekleniyor.

Yani Apple’ın mevcut fiyat politikasında herhangi bir değişikliğe gitmediğini söyleyebiliriz.

YouTube PiP

Peki iPhone 12 Türkiye fiyatı ne olacak?

Elbette bizler için önemli olan unsur iPhone 12’nin ülkemizde kaç TL’lik bir etikete sahip olacağı. Apple’ın mevcut fiyat politikası ve son dönemde artan kur miktarlarını hesaba katarsak muhtemelen yeni iPhone modelleri ülkemizde zamlı bir şekilde satışa sunulacaktır.

Bu da mevcut fiyatların yeni nesil iPhone modelleri için geçerli olmayacağı anlamını taşıyor. Eğer önümüzdeki dönemde kurlarda büyük değişimler olmazsa iPhone 12 Türkiye fiyatı ile ilgili bazı tahminler yapılabilir. Örneğin en ucuz etikete sahip olması beklenen iPhone 12 Mini’nin ülkemizdeki başlangıç fiyatı 7500 TL civarında olacaktır. En azından bizim tahminimiz bu yönde.

iPhone 13 ile ilgili ilk detaylar ortaya çıktı


Yorumlar kapatıldı.