iPhone 12 modellerinin fiyatı düşecek mi?

iPhone 13 farklı bir şarj teknolojisiyle gelecek

Önümüzdeki gün yeni nesil iPhone modelleri tanıtılacak. Peki yeni nesil modellerin tanıtılmasıyla birlikte iPhone 12 modellerinin fiyatlarında bir düşme olur mu? İşte konunun detayları

iPhone 12 modellerinin fiyatı düşecek mi? Şu anda cevabu en çok merak edilen sorulardan birisi de bu diyebiliriz. Malum, Apple yeni nesil modellerini tanıttığı zaman bir önceki nesildeki modellerinin fiyatı da düşüyor. Elbette bu noktada önemli olan unsur fiyatların ne derece ucuzlayacağı.

Tabi ki bir de Türkiye’deki kurlar konusu var. Malum ülkemizde kurlar artış eğilimi içerisinde olduğu zaman telefon fiyatları da artıyor. Dolayısıyla mevcut indirimler bize zam olarak yansıyabiliyor.

Basit bir şekilde örneklememiz gerekirse iPhone 12 Mini, iPhone 11’den daha ucuz bir fiyatla tanıtılmıştı. Fakat iPhone 11 ülkemizde 7500 TL civarında bir fiyatla satışa çıkmışken, 12 Mini için 9999 TL’lik başlangıç fiyatı belirlenmişti.

iPhone 12 modellerinin fiyatı düşecek mi?

Gelelim asıl sorumuza. iPhone 13’ün tanıtılmasıyla birlikte iPhone 12 serisinin fiyatlarında ucuzlama olacak mı? Bu sorunun yanıtı hem evet, hem de hayır diyebiliriz. Muhtemelen yurt dışındaki fiyatlar düşecektir. Yani o açıdan sıkıntı yok. Fakat söz konusu Türkiye olduğunda işler biraz değişiyor. Muhtemelen Türkiye’de fiyatlar yine artacaktır. Özellikle de dolar kurlarındaki artış beklentisi fiyatları olumsuz olarak etkileyebilir. Tabi ki yine de bekleyip göreceğiz. Belki Apple bir sürpriz yapıp Türkiye fiyatlarını da düşürür.

Uzayda yangın alarmı büyük panik yarattı: Dumanlar endişeye yol açtı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir