Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone 11 Türkiye fiyatı ile başarılı olabilir mi?

iPhone 11 Türkiye fiyatı ile başarılı olabilir mi?

Apple’ın kısa süre önce tanıttığı yeni nesil iPhone modellerinin fiyatları belli oldu. Peki iPhone 11 Türkiye fiyatı ile başarılı olabilecek mi? İşte bu sorunun yanıtı.

Apple merakla beklenen yeni nesil iPhone modellerini kısa süre önce tanıtmıştı. Cupertino merkezli şirket düzenlediği özel etkinlikte iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max modellerini teknoloji tutkunlarının beğenisine sunmuştu. Yeni iPhone modelleri tanıtıldığı andan itibaren iPhone 11 Türkiye fiyatı hakkında pek çok söylenti ortaya atıldı.

Bir ara Apple’ın yeni nesil iPhone modellerinin ülkemizde 20.000 TL civarında fiyatlardan satılacağına dair absürt söylentilerle bile karşılaştık. Bu abartıdan başka bir şey değildi. Teknoloji gündemiyle az çok ilgilenen herkes, yeni nesil iPhone modellerinin de XR, XS ve XS Max ile aynı doğrultuda fiyatlandırılacağını az çok tahmin edebiliyordu. Nitekim öyle de oldu.

iPhone 11 Türkiye fiyatı satışına günler kala sızdırıldı. Dilerseniz modellerinin tümünün fiyat etiketlerine aşağıdaki linkten göz atabilirsiniz.

Tüm iPhone 11 fiyatları için tıklayın

Linke bakmayanlar için de belirtelim. iPhone 11 Türkiye fiyatı 7299 TL olarak belirlenmiş. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl iPhone XR 7399TL’den satışa sunulmuştu. Kısa süre önce de XR’ın fiyatı 6499TL’ye düşürülmüştü.

iPhone 11 Pro’nun fiyatı 10.000 TL olarak belirlenirken, 11 Pro Max’in başlangıç fiyatı ise 11.999 TL olarak belirlenmiş.

Peki gelelim asıl soruya. Apple bu yeni fiyatlarıyla Türkiye’de başarılı olabilir mi? İşte yanıtı.

iPhone 11 Türkiye fiyatı beklenenin altında

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor. Apple’ın yeni nesil iPhone modeli için 8.000 TL civarında bir başlangıç fiyatı belirlemesi bekleniyordu. iPhone 11 7299TL’lik başlangıç fiyatıyla beklenenin altında bir etiketle karşımıza çıktı. Bu fiyatın günümüz koşullarında düşük olmadığının farkındayız. Yani kalkıp da Apple’ın iPhone 11’i uygun bir etiketle satışa sunduğunu söylemek doğru olmaz. Lakin beklenen absürt fiyatlara göre düşük bir etiket olduğunu söyleyebilir.

Dolayısıyla bu durum, iPhone 11’in satış başarısını arttırabilir. Özellikle iPhone XR ile iPhone 11 arasında kalanlar, 7299TL’lik fiyatıyla iPhone 11’i tercih edebilirler. Çünkü iki telefon arasında 800 TL gibi bir fark bulunuyor.

Gelelim iPhone 11 Pro ve Pro Max’ın başarısına. Açık konuşmak gerekirse 10000TL’yi aşan etiketleriyle iPhone 11 Pro ve Pro Max’ın ülkemizde başarılı olması pek mümkün değil. Muhtemelen XS ve XS Max ne kadar sattıysa, 11 Pro ve 11 Pro Max’ta o kadar satacaktır.

Kısaca özetlememiz gerekirse, iPhone 11 çift ana kamerası ve 7299TL’lik fiyatıyla iPhone 11 Pro ve Pro Max’tan daha fazla satacak gibi görünüyor. Elbette yine de bekleyip göreceğiz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 4 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler