Ana sayfa Apple iPad Air Görücüye Çıktı!

iPad Air Görücüye Çıktı!

iPad’i piyasaya çıkararak yepyeni bir cihaz sınıfı yaratan Apple, son mucizesi iPad Air’i görücüye çıkardı. Şirket yöneticisi Tim Cook, büyük yankı uyandıran bir tanıtıma imza attı. Cihazla ilgili detayları ve tablet bilgisayarın fotoğraflarını haberimizde bulabilirsiniz.

iPad Air, yaratılmış en ince iPad olarak dikkat çekiyor. Öncüsünden yüzde 19 daha ince olan cihazın ağırlığı sadece 470 gram. iPhone 5S’ten tanıdığımız 64 bitlik işlemciye, iPad Air’de de yer verilerek markanın en güçlü tableti geliştirilmiş. 10 saat pil ömrüne sahip iPad Air’in arka fotoğraf makinesi 5 megapiksellik Full HD video kaydı yapabiliyor. Ekran seçimi ise 9.7 inç retina olarak belirlenmiş. iPad Air’in grafik yongasının ise öncü modelin grafik yongasından 8 kat daha güçlü olduğu iddia ediliyor. Elbette bu değerler, gerekli testler yapıldıktan sonra doğrulanabilir.

 

Apple iPad Air’in giriş seviyesi modelinin fiyatı 500 dolar yani 1100 TL civarında. WiFi, 3G ve hatta altyapısı olan ülkelerde 4G ağlarını destekleyen modelin etiketi ise, Kuzey Amerika’da 630 doları yani yaklaşık 1350 TL’yi işaret ediyor. Cihazın en büyük sürprizi 128 GB’a kadar saklama alanı sunması. 128 GB’lık modelin Amerika fiyatıysa 800 dolar yani 1700 TL civarında.

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler