iPad Air 2019 Geekbench’ten aldığı puan ile şaşırttı

iPad Air

Apple’ın yeni tanıttığı iPad Air 2019, Geekbench’ten aldığı yüksek puan ile şaşırttı. Apple A12 yonga seti ve 3 GB RAM’den beslenen iPad Air 2019, bakalım Geekbench’ten kaç puan almış?

Apple, öldü denilen iPad Air ve iPad mini serisini küllerinden yeninden doğurmayı başarmıştı. 2019 model iPad Air ve 5. nesil iPad mini modellerini dün sessiz sedasız satışa sunan Apple, bu modellerinde iPhone Xr ve iPhone Xs modellerinde yer alan Apple A12 yonga setine yer vermişti. Bugün ise iPad Air’ın Geekbench performans testinden aldığı puan yayınlandı.

iPad Air 2019 Geekbench’i salladı!

Apple A12 yonga seti ve 3 GB RAM‘den beslenen yeni iPad Air, Geekbench’in tek çekirdek bölümünden 4.806 puan ve çoklu çekirdek bölümünden ise 11.607 puan almayı başardı. Bu skorların neredeyse iPhone Xs ile aynı olması dikkat çekiyor.

iPad mini 5 tanıtıldı! İşte iPad mini 5 özellikleri!

Tablet segmentini yıllardır domine eden Apple, yeni iPad Air modeli ile daha uygun fiyata iPad Pro ayarında bir performans sergiliyor. Apple Pencil desteği ile de dikkat çeken yeni iPad Air’in tek eksi yönü ise tasarımsal açıdan yenilik sunmaması olarak gösteriliyor.

iPad Air 2019

Ancak Apple’ın tasarımda değişiklik yapmamasının sebebi muhtemelen fiyatı uygun tutabilmek. Eğer iPad Pro gibi bir tasarıma geçiş yapılsaydı Face ID kullanılması gerekecekti ve bu da fiyatı arttıracaktı.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin