iOS 17 iddialı özellikler ile geliyor

iOS 17 iddialı özellikler ile geliyor

Apple, iOS 17 güncellemesini tanıttı ve en önemli değişikliklerinden bazıları temel uygulamalar etrafında dönüyor. İşte tüm detaylar.

Gelen aramalar artık belirli kişiler için özel posterler içerebilir ve sesli mesaj için Google tarzı canlı transkriptler alabilirsiniz. Bu arada mesajlar, daha kolay yanıtlar, sesli mesaj dökümleri ve insanlara geldiğinizi veya geciktiğinizi otomatik olarak bildiren bir “check-in” sunacak. FaceTime, mesaj bırakmanıza olanak tanıyacak. Fotoğraf öznelerini ve emojileri çıkartmalara dönüştürmenize, efektler eklemenize ve hatta üçüncü taraf uygulamalara çıkartma eklemenize olanak tanıyan yenilenmiş bir çıkartma arayüzü de mevcut.

iOS 17 iddialı özellikler ile geliyor

Siri şimdi biraz daha akıllı. Bir komutu çağırmak için sadece “Siri” diyebilirsiniz ve sesli asistan, her seferinde anahtar kelimeyi söylemenize gerek kalmadan arka arkaya komutları alacak. Google Asistan’ı kullandıysanız bu yeni bir kavram değil, ancak takip soruları sormak veya birden çok görevi hızlı bir şekilde art arda gerçekleştirmek istiyorsanız takdir edilesi bir özellik.

iOS 17 ile Paylaşmak da daha kolay olacak. NameDrop, iPhone’unuzu başka birinin aygıtına yaklaştırarak kişi ayrıntılarını paylaşmanıza olanak tanıyacak. Fotoğraflarları bu şekilde paylaşabilir ve uzaklaşmanız gerektiğinde bile AirDrop’tan içeriği aktarmaya devam edebilirsiniz. Siri’yi kullanarak da bir AirPlay oturumu başlatabilirsiniz ve bu özellik artık otellerde desteklenen TV’lerde çalılacak. IHG Hotels & Resorts, yıl sonuna kadar bu akışı sunan ilk şirket olacak.

iOs 17 ile Yazmak bile daha iyi hale gelecek. Yeni AI modelleme, klavye otomatik düzeltmesini iyileştirecek ve yazdıklarınız için satır içi tahminler göreceksiniz. Cümle düzeyinde düzeltme dilbilgisi hataları düzeltilecek.

Samsung akıllı televizyon sektörü için iddialı adımlar atmaya devam ediyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir