Ana SayfaGeneliOS 16, spam SMS mesajlarına yönelik özelliğini duyurdu

iOS 16, spam SMS mesajlarına yönelik özelliğini duyurdu

Bir iOS kullanıcısıysanız, bir spam iMessage aldığınızda muhtemelen “Önemsiz Bildir”e dokunmaya alışmışsınızdır. Ancak iOS 16 bir yenilik sunacak. İşte detaylar.

MacRumors, önemsiz SMS mesajlarının yakında geliştiriciler için piyasaya sürülen ve bu Temmuz ayında halka sunulacak olan iOS 16 beta 2’deki raporlama özelliğine dahil edileceğini bildirdi. Apple, bu özelliği yalnızca belirli operatörler için kullanıma sunuyor, ancak hangileri olduğunu belirtmedi. SMS mesajlarını önemsiz olarak işaretleyen kullanıcılar, metnin numarasını ve içeriğini hem Apple’a hem de telefonlarının veya cihazlarının operatörüne gönderecek. İstenmeyen metinleri bir telefon operatörüne bildirmek normalde daha zahmetli bir iş, bu nedenle bu özelliği yaklaşan iOS güncellemesine sarmak kullanıcılara bir kolaylık kazandıracaktır. Bir iletiyi önemsiz olarak bildirmek, numarayı engellemeyecek, ancak kullanıcıların hayatını fazlasıyla kolaylaştıracak.

iOS 16, spam SMS mesajlarına yönelik özelliğini duyurdu

Ücretsiz hediye kartları veya sipariş etmediğiniz paketler için teslimat uyarıları sunan şüpheli metinlerde bir artış fark ettiyseniz, yalnız değilsiniz. İstenmeyen e-posta ve dolandırıcılık SMS mesajları, kısmen veri ihlalleri ve dolandırıcıların bu tür mesajları toplu olarak göndermesini kolaylaştıran yazılımların mevcudiyeti nedeniyle yükselişte. Spam engelleme uygulaması RoboKiller’in bir tahminine göre, ABD’de Mayıs ayında yaklaşık 12 milyar spam metni gönderildi.

İOS 16’nın beta sürümünü yüklemek konusunda endişeliyseniz, yalnızca biraz beklemeniz gerekecek – Apple, iOS 16’yı sonbaharda resmi olarak piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yeni güncelleme bir çok yeniliği de beraberinde getirecek.

Galaxy Z Flip 4 Bespoke Edition için yeni bilgiler geldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting