Ana SayfaGeneliOS 15, Apple Health uygulama verilerini doktorlara aktaracak

iOS 15, Apple Health uygulama verilerini doktorlara aktaracak

Bugün iOS 15 lansmanı ile bazı iPhone kullanıcıları, Sağlık uygulamalarından verileri elektronik tıbbi kayıtları aracılığıyla doğrudan doktorlarıyla paylaşma seçeneğine sahip olacak. İşte detaylar.

iOS 15 yeni sağlık uygulamasını başlatılıyor. İlk olarak özelliği deneme amaçlı altı sağlık kuruluşu ile anlaşma yapıldı. Bu şirketlerden bazıları, sistemlerindeki doktorların ve tıbbi uygulamaların bu özelliği kullanmaya başlamak için istekli olduğunu söylüyor. Bu seçeneği kullanan kişiler, doktorlarının, Sağlık uygulaması aracılığıyla toplanan kalp atış hızı ve egzersiz için harcanan zaman gibi verileri görmesine izin verebilecek. Bunun için Sağlık uygulamasındaki yeni paylaşım işlevini kullanabilecekler. Doktorların, hastanın bilgileri manuel olarak paylaşmak için fazladan bir adım atmasına gerek kalmadan, hastanın sağlığıyla ilgili olabilecek ölçümleri daha yakından takip etmesine yardımcı olabilir.

iOS 15, Apple Health uygulama verilerini doktorlara aktaracak

Özellik gerçekten de sağlık sektörü açısından devrimsel nitelikte olabilir. Çoğu konuda işlerin hızlanmasını sağlayacak özellik sayesinde doktorlar saat kullanan hastalarının takibini daha rahat yapabilecek. Özellik Sağlık uygulamasıyla senkronize olacak. Bu nedenle, hastalar verileri paylaşmayı seçerse doktorlar, kan basıncı gibi ölçümleri doğrudan izleyebilir.  Akıllı saatler en çok sağlık özellikleri sebebiyle tercih ediliyor. Verilerin doktorlarla paylaşılabilmesi özeliği ile Apple gerçekten fark yaratacak diyebiliriz. iOS 15 bu akşam (20 Eylül) Apple kullanıcılarına sunuluyor. Getirdiği bir çok yenilik ve özellikle benzersiz bir deneyim sunacak olan iOS 15‘in en iddialı özelliklerinden birinin de bu olduğunu söylesek yanlış olmaz.

Razer Strider XXL Hybrid mouse mat ile daha sağlam ve hızlı adımlar mümkün

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU