Ana sayfa Apple iOS 14 Multitasking ekranı sızdı!

iOS 14 Multitasking ekranı sızdı!

iOS 14 Multitasking ekranına ait olduğu söylenen video bugün sızdırıldı. iOS 14 ile Apple komple tasarım değişikliklerine gidecek gibi görünüyor.

Apple, Haziran ayında düzenleyeceği WWDC 20 etkinliğinde merakla beklenen iOS 14 sürümünü tanıtacak. Etkinlikten sonra geliştiricileri için Beta testlerine de başlayacak olan Apple, bu sürüm ile bir çok devrimsel yenilik sunacak. Özellikle iPhone 11 modellerinin gücünü ortaya çıkaran yenilikler sunacak olan Cupertinolu firma, bu güncellemeyi iPhone 7 ve sonrası tüm modellerine verecek.

Güncelleme kapsamı konusunda Android’i kıskandıran Apple, bu yılda da bu kapsamdan iPhone 6s’i çıkaracak gibi görünüyor. Artık 5 yıllık telefon olan iPhone 6s’e güncelleme sunulmasının pek bir anlamı yok. Bu konuda Apple doğru bir hamle yapacak diyebiliriz.

iPhone 9 kanlı canlı görüntülendi! Peki, bu gerçek olabilir mi?

Bugün ise Apple’ın iOS 14’te sunacağı yeni Multitasking yani Çoklu Görev ekranının sızdırıldığı iddia edildi. iPad’deki benzer bir çoklu göre ekranı yeni iOS sürümü ile bizlerele olacak gibi görünüyor. Bu videonun şimdilik doğruluğu konusunda konuşmak için erken.

Bildiğiniz gibi Jailbreak’li iOS cihazlarında Tweak’ler ile bu tip özelleştirmeler yapılabiliyor. Bu çoklu görev ekranının Jailbreak’li bir iPhone’a ait olma ihtimali de bulunuyor.

iOS 14 Multitasking ekranı böyle olabilir!

iOS 14’le gelecek olan yeni çoklu görev ekranını dilerseniz eski stilde de kullanabileceksiniz. Apple ilk defa kullanıcının tercihine göre bir özellik sunacak gibi görünüyor. Son olarak iOS 14 güncellemesi ile birlikte varsayılan uygulamaların da değiştirilebileceği söyleniyor. Örneğin; varsayılan tarayıcınız olan Safari yerine Google Chrome’u kullanabileceksiniz. Aynı Android platformunda olduğu gibi.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 4 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler