iOS 13 kullanım oranı hızla artıyor!

iOS 13

Apple belki de tarihinin en hızlı kullanım oranına iOS 13 ile ulaşacak gibi görünüyor. iPhone sahiplerinin yüzde 50’sinden fazlası iOS 13’e geçiş yapmış!

Apple’ın geçtiğimiz ayın ortalarında yayınlamış olduğu iOS 13 ve iPadOS 13 güncellemeleri büyük beğeni toplamıştı. Karanlık temaya geçiş yapan Apple, sunduğu yenilikler ile kullanıcılarını memnun etmeyi başarmıştı. Her ne kadar küçük hatalar yaşansa da bu hataları hızlı bir şekilde yayınladığı güncellemeler ile çözen Apple’ın yüzü kullanım oranları ile gülüyor.

iOS 13 kullanım oranı Apple’ın yüzünü güldürüyor!

Apple cephesinden gelen açıklamalara göre; piyasadaki iPhone’ların yüzde 50‘sinden fazlası iOS 13 güncellemesini yüklemiş durumda. Sadece 26 gün gibi kısa bir sürede yüzde 50 kullanım oranına sahip olmayı başaran iOS 13 güncellemesi, Apple tarihinin belki de en hızlı kullanımı artan sürümü olacak.

iPhone 12 için konsept videolar gelmeye başladı!

Android cephesinde ise işler maalesef ki yolunda değil. Android 10 güncellemesinin kullanım oranları her ne kadar resmi olarak açıklanmasa da Android 10’un yüzde 1 bile kullanıma sahip olmadığı düşünülüyor.

iOS 13 kullanım oranı

iPad cephesinde ise; kullanıcıların yüzde 41’i iPadOS 13’e geçmiş durumda olduğunu görünüyor. Bu oranın iOS’e göre düşük olmasının sebebi eski iPad modellerine bu güncellemenin sunulmaması olarak gösteriliyor. Bu oran iPadOS 14 veya 15 ile daha artacak ve iOS’e yetişecektir.

Apple, Kasım ayında yayınlayacağı iOS 13.2 güncellemesi ile sistemdeki tüm hataları giderip yenilikler ile karşımıza çıkacak. Bu yenilikler arasında, yeni emojiler, daha gelişmiş seçenekler sunan Siri ve AirPods’un gelen mesajları seslendirmesi yer alacak.


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin