iOS 10.1 ile portre modu artık iPhone 7 Plus’ta

iphone7 portrait 5

iOS 10.1, bugünden itibaren, iPhone 7 Plus kullanıcılarına yeni foto özellikleri içeren portre modunu getiriyor.

iphone7-portrait-1

Kamera uygulamasındaki bu yeni özellik, çarpıcı fotoğraflar oluşturarak iPhone 7 Plus çift kamera sisteminin gücünü gözler önüne seriyor. Fotoğraf ve Kare modları arasında, Kamera uygulamasından Portre moduna kolayca erişilebiliyor.

iphone7-portrait-2

iPhone 7 Plus , üzerindeki çift 12 megapixel kamera ve gelişmiş makine öğrenme özelliğiyle, Portre modu güzel bir flu arka planı oluştururken, ön plandaki nesneyi keskin hale getirmek için bir alan derinliği efekti uygular. Bu efekt aynı zamanda “bokeh” olarak biliniyor ve daha önce sadece DSLR fotoğraf makinelerinde kullanılıyordu. Bu özellik sayesinde daha güçlü bir fotoğraf aracına sahip kameranızı hergün yanınızda taşıyabileceksiniz.

iphone7-portrait-3

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus , 12 megapiksel geniş açılı kamera ve optik görüntü sabitleme içerir. Daha büyük bir ƒ / 1.8 diyafram ve parlaklık sağlayan yeni bir 6-element objektif, günün her saatinde daha ayrıntılı fotoğraflar ve videolar, geniş bir renk yakalama ile daha detaylı ve daha canlı renkler sağlıyor.

iphone7-portrait-4

iPhone 7 Plus ‘ın çift kamera sistemi, Portre modunun yanı sıra, iki kez optik zoom ve fotoğraflar için en fazla 10 kat dijital yakınlaştırma sunuyor. Portre modu şu anda beta. Müşteriler uygulama ile ilgili geliştirmeleri gelecekteki iOS güncellemelerinde bekleyebilirler.

AMD, Radeon RX 470 ve Radeon RX 460 ekran kartlarında indirim yapmaya başladı