Ana SayfaAppleIntel ve Apple arasındaki eğlenceli atışma: Birbirlerini açık hedef haline getirdiler

Intel ve Apple arasındaki eğlenceli atışma: Birbirlerini açık hedef haline getirdiler

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Intel ve Apple arasındaki tartışma giderek büyüyor. Ancak bunun eğlenceli bir şekilde devam ettiğini söylemek mümkün.

Intel ve Apple son dönemlerin en büyük tartışma konuları haline geldi. Özellikle işlemci alanında her iki şirketin birbirleriyle sürekli uğraştığını söyleyebiliriz. Bunun bazen küçük çocuklar arasındaki kavgaya dönüştüğü bile ifade edilebilir. Son olarak Apple tarafından üretilen M1 işlemcinin ARM taban olması başka bir alay konusuydu.

Dünyanın en büyük 2 markasının bu laf savaşları, aslında eğlenceli bile sayılabilir. Intel kendisini dünyanın en iyi işlemci üreten şirketi olarak düşünüyor. Apple ise elbette böyle bir iddiaya sahip değil. Fakat kendi işlemcilerinin son derece güçlü olduğunu savunuyor.

Intel tarafından yayınlanan bir reklam alay konusu oldu

En büyük işlemci üreten şirketler içerisinde yer alan Intel tarafından bir reklam yayınlandı. Bu reklamda Intel kendi işlemcilerinin çok daha güçlü olduğundan bahsediyordu. Burada Core i7-1185G7 işlemci modellerinin büyük bir avantaj sunduğu ifade ediliyordu.

 Intel ve Apple

Ancak reklam kampanyasında tuhaf bir detay vardı. Intel tarafından yayınlanan bu reklam aslında MacBook Pro içeriyordu. Yani Intel kendi topuğuna sıkmış oldu. Fakat şirket tarafından yapılan açıklamada bunun eğlenceli bir laf dalaşı olduğu ifade edildi.

Küresel çip krizi Intel tarafından çözülebilir: Dev yatırım yapılıyor

Intel tarafından yayınlanan bu tür reklamlar genellikle parodi içerikli olur. Fakat bunun gerçek bir hata olduğu düşünülüyor. MacBook Pro 10. nesil işlemcinin yer aldığı ve reklamın sanki Intel kullanılan bir bilgisayarmış gibi gösterilmesi alay konusu oldu. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda şirket şaka amaçlı bunları yayınladıklarını ifade etti. Intel markası bir gün Apple şirketinin yeniden müşterileri olacağını düşünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting