Ana Sayfa Dedikodular Intel Quark 14 nanometre

Intel Quark 14 nanometre

Daha düşük maliyetle üretilen ve daha az enerji harcayan Intel Quark işlemci teknoloji meraklılarının beğenisine sunuldu. Yeni işlemci ailesi tüm cihazların içerisine girecek kadar küçük ve maliyeti düşük. 

Enerji cimrisi Intel Quark, 14 nanometre boyu ve düşük maliyetiyle tüm cihazların internete bağlanarak akıllanmasını sağlayacak. IDF 2013 konferansının açılışında konuşan Intel CEO’su, yeni dönemde tüm cihazların internete bağlanmasını sağlayacak çözümün müjdesini verdi.

Intel quark sadece 14 nanometre
Intel quark sadece 14 nanometre

Yeni işlemci ailesi ile özellikle giyilebilir teknolojik cihazlar konusunda da patlama olacağını söyleyen Krzanih, “Quark işlemci ailesi 14 nanometrelik küçük boyutu, enerji tüketimi ve düşük maliyetiyle pek çok yeni akıllı cihazın tasarlanmasına katkı sağlayacak. Yeni ürün kategorilerinin oluşmasına katkı sağlayacak” diye konuştu. Tanıtım sırasında yeni quark işlemciyi de gösteren Krzanih, işlemcilerin küçülmesi, daha az enerji tüketip maliyetin düşmesinin sağlık, eğitim ve eneji konusunda yeni çözümlerin üretilmesinin önünü açacağını belirtti.

Öyle görünüyor ki, işlemcilerin kaliteli ve sağlıklı yaşama katkısı bu teknoloji ile artacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting