Instagram sohbetleri Messenger ile birleşiyor

Instagram bağış toplama özelliği

Facebook beklenen adımı sonunda attı. Instagram sohbetleri Facebook Messenger ile birleştiriliyor.

Hali hazırda sosyal medya denildiğinde akla gelen ilk isimler Facebook, Instagram, Twitter ve WhatsApp oluyor. İşin ilginç yanı ise bu 4 isimden 3’ünün aynı çatı altında bulunuyor olması. Bilindiği üzere Facebook, Instagram ve WhatsApp’ı rekor ücretler ödeyerek satın almıştı.

2019’da Facebook sosyal medya tarafındaki sohbet mesajlarını tek bir çatı altında toplamak istediğini açıkladı. Yani Instagram’dan, WhatsApp’tan ve Facebook Messenger’dan gelen sohbet bildirimleri tek bir ekranda görüntülenebilecekti. Böylece çapraz platform desteği sayesinde WhatsApp hesabından Facebook Messenger hesabına mesaj gönderilebilecekti.

Instagram ve Facebook Messenger birleşiyor mu?

Facebook’un bu projesi bazı kullanıcılar tarafından hoş karşılanmış olsa da pek çoğu bu birleştirme olayına pek sıcak bakmadı. Lakin Zuckerberg yine de planını devreye soktu.

Hali hazırda ABD’de yaşayan sosyal medya kullanıcıları yeni bir güncelleme aldılar. Bu güncelleme ile birlikte Instagram’daki sohbet mesajları yani DM’ler Facebook Messenger’a taşınmış oldu.

gsmarena 001

Sistemin nasıl işleyeceği, kullanıcılardan ne gibi tepkiler alacağı bu güncellemenin diğer bölgelerde kullanıma sunulmasında önemli rol oynayacak.

Eğer ABD’deki kullanıcılar yeni sistemi severlerse yakında bizler de Instagram mesajlarımızı Facebook Messenger üzerinden okumaya başlayacağız.

Muhtemelen Zuckerberg ve ekibi önümüzdeki dönemde üç platformuda birleşecektir. Elbette bu hamlenin tutup tutmayacağını zaman gösterecek. Bakalım kullanıcılar yeni güncellemeye nasıl tepki gösterecekler?

Huawei için zor günler başladı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir