Ana Sayfa Genel Instagram Reels, TikTok videolarını artık göstermeyecek

Instagram Reels, TikTok videolarını artık göstermeyecek

Instagram Reels uygulaması Ağustos ayında başlatıldığında, herkes bunu TikTok’a doğrudan bir rakip olarak gördü. Tiktok günümüzde açık ara en hızlı büyüyen uygulama. Her iki platform da benzer bir hizmet sunuyor. İçerik oluşturucular da iki platform için farklı videolara çekmek zorunda kalmadan Tiktok videolarını Reels üzerinden gösteriyorlardı.

Bugünden itibaren Instagram, influencerların ve içerik oluşturucuların hoşuna gitmeyecek bir karar verdi. Reels üzerinden Tiktok videolarını tanıtmayı bırakacağını duyurdu.  Instagram, kendi hesabı aracılığıyla bir gönderide, Kasım ayında tanıtılan bir bölüm olan Reels sekmesi üzerinden keşfedilmenin yeni yollarını paylaştı. Buna göre videolar Tiktok üzerinden değil, direkt Reels için planlanmış olarak çekilecek. Platform videoların “eğlenceli” ve “ilham verici” olması gerektiğini hatırlattı. Videoların ayrıca açıkça dikey olarak çekilmeleri gerekiyor.

Instagram Reels, TikTok videolarını artık göstermeyecek

Instagram’ın istemediği şey ise kullanıcıların düşük çözünürlüklü, diğer platformlardan geri dönüştürülmüş kısa klipleri alarak Reels üzerinde yayınlamaları.Bu Reels uygulamasını özel bir uygulama olmaktan çıkartıyor. Bu tarz dönüştürülmüş videolar Reels özelliği aracılığıyla tanıtılmayacak. Ancak Profil sekmesinde bulunmaya devam edecekler. Ayrıca takipçilerin Feed’inde de görünecekler. Buna ek olarak sosyal medya içerik üreticileri Instagram müzik kitaplığından veya Reels’da bulunan orijinal seslere bağlı kalmak zorunda.

Platform Reels’ı tek başına popüler ve gelişmiş hale getirmeyi hedefliyor. Bir Instagram sözcüsü Narasimhan The Verge’e gönderdiği bir e-postada, “Reels sekmesi gibi yerlerde eğlenceli ve eğlenceli videolar önermek ve deneyimi kişiselleştirmek için Keşfet’ten öğrendiklerimizi geliştiriyoruz” dedi. “İnsanların bir videoyu eğlenceli bulup bulmayacağını ve bunu tavsiye edip etmememiz gerektiğini tahmin etmemize yardımcı olan sıralama sinyallerini kullanma konusunda daha iyi hale geliyoruz.”

Riot Games CEO’su Nicolo Laurent, cinsel taciz ile suçlanıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting