Instagram kullanmaya devam etmek için doğum gününüzü belirtmeniz şart olacak

Instagram kullanmaya devam etmek için doğum gününüzü belirtmeniz şart olacak

Instagram yeni bir özellikle geliyor. Bu şaşırtıcı yeniliğe göre uygulamaya doğum gününüzü söylemediyseniz Instagram’ı kullanmanıza izin verilmeyecek. İşte detaylar.

Instagram, 2019’da yeni kullanıcıların doğum tarihlerini eklemesini istemeye başladı, ancak eski kullanıcılar uygylamayı bir problem olmadan kullanabiliyordu. Şimdi bu durum değişiyor gibi görünüyor. Basın açıklamasına göre Instagram, henüz profilinize eklemediyseniz uygulamayı açtığınızda size doğum gününüzü soracak. Bunu görmezden gelebilirsiniz, ancak yalnızca belirli bir noktaya kadar. En sonunda Instagram, uygulamayı kullanmaya devam etmek istiyorsanız doğum gününüzü eklemeniz gerektiğini söylüyor. Instagram ayrıca doğum gününüzü söylemediyseniz hassas olarak işaretlenmiş gönderileri size göstermeden önce bunu soracağını söylüyor. Uygulama yıllardır hassas içeriği bulanıklaştırıyor, ancak şimdi içerikleri görmek istiyorsanız, doğum gününüzün Instagram’da kayıtlı olması gerekecek.

Instagram kullanmaya devam etmek için doğum gününüzü belirtmeniz şart olacak

Şirket, bu çabaların platformu gençler için daha güvenli hale getirme çalışmalarının bir parçası olduğunu söylüyor. Mayıs ayında şirket, 13 yaşından küçük insanlar için Instagram’ın bir sürümü üzerinde çalıştığını resmen duyurmuştu. Aynı zamanda, kendilerini tanımadıkları yetişkinlerden korumalarını sağlayacak bazı ek özellikler getirmişti. Uygulamanın yeni yaş uygulaması bu bağlamda atılan yeni bir adım diyebiliriz. Şirket, gelecekte yaşları hakkında yalan söyleyen insanları tespit etmek için yaş algılama yapay zekasını kullanacağını söylüyor. Temmuz ayında Facebook, bu teknoloji hakkında bir blog gönderisi yayınlamıştı ve “21. Basın açıklamasına göre, birisi 13 veya 18 gibi belirli bir yaşın üzerinde olduğunu söylerse, ancak yapay zeka aksini söylüyorsa, Instagram çeşitli yöntemler kullanarak yaşlarını doğrulamalarını sağlayacak” ifadeleri kullanılmıştı. Şirket, bu çabaların platformu gençler için daha güvenli hale getirme çalışmalarının bir parçası olduğunu söylüyor.

Galaxy Z Flip 3 ve Z Fold 3 ‘Pil Koruma’ özelliğine sahip ilk Samsung telefonları


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir