Ana sayfa Gundem İngiltere Kaspersky'e Karşı Uyardı

İngiltere Kaspersky’e Karşı Uyardı

Kaspersky‘de işler yolunda gitmiyor. Dev güvenlik yazılımı Amerika‘nın ardından bir darbe de İngiltere‘nin içinden aldı. İşte yapılan o uyarı.

“Devlet Kurumları Kullanmamalı”

İngiltere Ulusal Siber Güvenlik Merkezi Şefi Ciaran Martin, Kaspersky’e karşı ciddi uyarılar yaptı. ABD ile alakalı sıkıntılı günler geçiren, çeşitli suçlamalara maruz kalan şirket, çıkan olayları reddetmiş, algı yapıldığını söylemişti. Olayın üzerinden çok geçmeden İngiltere cephesinden de uyarının gelmesi, antivirüs yazılımını iyi günlerin beklemediğini gösteriyor. Casusluk yaptığı gerekçesiyle dışlanan yazılım şirketinin, aynı sebepten İngiliz kurumlarında da tamamen yasaklanması an meselesi. Moskova merkezli şirket hala suçlamaları reddediyor.

Martin’e göre devlet kurumları hiçbir Kaspersky Lab üretimi yazılımı kullanmamalı. Zira kendisi yazılımı çok ciddi bir tehdit olarak görüyor.

Şimdilik iki cephe de iddialarını tam olarak kanıtlamış değil, ancak insanların Kaspersky’e olan güveninin git gide azaldığını belirtmemizde fayda var.

iPhone’lar Reset Atmaya Başladı! Büyük Sorun!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 5 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler