İkinci elde en çok satan iPhone!

Apple fanları iPhone 13 Pro Max almayı planlıyor

Yapılan bir araştırma ikinci el akıllı telefon pazarında en çok satan ismin Apple olduğunu ortaya çıkardı. Aslında bu durum bizleri çok da şaşırtmadı. İşte konuya ilişkin tüm detaylar.

İkinci elde en çok satan iPhone! Akıllı telefon pazarında muazzam bir rekabet olduğunu söyleyebiliriz. Söz konusu sıfır telefonlar olduğunda Samsung’un birinci olduğunu zaten biliyoruz. Peki ikinci elde piyasanın lideri kim? Muhtemelen bu konunun cevabı ile ilgili mutlaka bir yorumunuz vardır.

Sizlerin de az çok tahmin edebileceği üzere ikinci el pazarında en çok talep gören markanın Apple olduğu ortaya çıktı. Zaten ülkemizde de telefoncuların raflarına baktığımızda ikinci el iPhone modellerinin ağırlıkta olduğunu görebiliyoruz.

Apple çalışanları şirket içi uygulamalarda değişiklik talep ediyor

İkinci elde en çok satan iPhone!

iPhone modellerinin 2. elde bu kadar güçlü olmasının sebebi ise gayet açık. Piyasa değerinin çabuk düşmemesi. Özellikle de Android modelleriyle kıyaslandığı zaman iPhone modellerinin değer kaybetmediğini söyleyebiliriz.

Bu sebepten ötürü iPhone modellerinin 2. elde hayli güçlü olduğu zaten biliniyor. Şu anda ikinci el pazarına bakıldığında iPhone 6 ve üzeri modellerin hala talep gördüğünü görüyoruz. Yine de 16GB’lık cihazlara artık pek fazla talep olmadığını belirtmemiz gerekiyor. En azından eskiye oranla kullanıcılar artık 64GB ve üzeri cihazlara ilgi gösteriyorlar.

Önümüzdeki süreçte Apple’ın ikinci el piyasasındaki hakimiyetini sürdüreceğini öngörebiliriz. Çünkü sıfır iPhone almak günümüz şartlarında pek de kolay değil. Hal böyle olunca 2. el iPhone modellerine olan talep de artıyor.

Apple çalışanları sonunda isyan bayrağını çekti


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir