Ana SayfaGenelİkinci el otomobil fiyatları düşebilir!

İkinci el otomobil fiyatları düşebilir!

İkinci el araç fiyatları günden güne artışına devam ederken, bu soruna ilişkin sık sık dile getirilen “ikinci el araç ithalatı” fikri bir kez daha gündeme alındı.

İkinci el otomobil fiyatları düşebilir! Sıfır otomobil fiyatları her ay en az bir kere zamlanırken, kimi zamanlarda bu sayı ikiye hatta üçe bile çıkabilmekte. Tabi sıfır otomobil fiyatlarında yaşanan bu artışın ikinci el otomobil fiyatlarına yanmayacağı da düşünülemez.

otomobil fiyatları düşecek mi 2

Bununla birlikte özellikle tedarik zincirinde yaşanan sıkıntılardan dolayı, zaman zaman ikinci el bir aracın aynı model ve donanımdaki sıfır versiyonundan daha pahalıya satıldığı bile oluyor. İşte bu konulara ilişkin bir açıklama yapan Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Genel Başkanı Aydın Erkoç, çare olarak ikinci el araç ithalatını önerdi.

otomobil fiyatları düşecek mi 3

İkinci el otomobil fiyatları düşebilir!

Erkoç tarafından yapılan açıklamada, ikinci el araç ithalatı uygulamasının geçtiğimiz yıllarda da uygulandığını ve piyasa için güzel bir geçici çözüm olduğunu hatırlatarak, aynı uygulamanın yeniden gündeme alınması gerektiği ifade edildi.

dolar kuru otomobil fiyatlarını

Erkoç, ithal araçlardan alınması gereken tüm vergiler alınarak ve yaş olarak da 3 yaş ile sınırlı tutularak yapılacak ikinci el araç ithalatının hem piyasadaki araç tedarik sıkıntısını ortadan kaldıracağını hem de piyasada oluşacak arz fazlası nedeniyle fiyatların geri gelmeye başlayacağını savundu.

Öte yandan açıklanan verilere göre Ocak-Haziran ayları arasında ülke genelinde toplam 3 milyon 166 bin 964 adet ikinci el araç satılırken, bu sayı geçtiğimiz yılın aynı döneminde 2 milyon 347 bin 440 adet olarak gerçekleşmişti.

Galaxy A04s özellikleri kesinleşti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting