Huawei’den Android sürprizi

huawei p8

Çinli telefon üreticisi Huawei yeni bir sürprize imza attı. Yeni sürpriz ne ile mi alakalı? Konuyla ilgili tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

Huawei; Android Lollipop 5.1 güncelleştirmesini P8 Lite model telefonları için sundu. Güncelleştirme yalnız ve yalnızca Elle güncelleştirme yolu ile indirilebilecek.

Yani otomatik güncelleştirme yolu ile cihazı güncellemeniz şimdilik mümkün değil. Huawei P8 Lite; Avrupada Mayıs ayında Android 5.0.2 üzerinde yer alacak şekilde duyurulmuş ve cihaz kullanıcılarla buluşmuştu.

Ancak telefonun ABD sürümü Android Kit Kat 4.4.4’den Android Lollipop 5.1.1’e güncelleniyor. Diğer model Huawei P8 Lite’ler; Android Lollipop 5.1.1’e otomatik olarak güncellenemiyor.

huawei p8

ABD’li kullanıcıların bir diğer şansı da güncelleştirmeyi kısa bir süre yaklaşık olarak 1 ay sonra alabilmiş olmaları. Yeni güncelleştirmeyi cihazınıza kurabilmeniz için telefonunuzda 4 GB’lik boş bir alan olmalı.

Çinli şirketin böyle bir şey yapmasından dolayı pek çok kullanıcı Huawei’yi şikâyet yağmuruna tutabilir. Bakalım ilerleyen zamanlarda Huawei bu konuda başka neler yapacak? Bekleyip göreceğiz.

Note ailesinin yeni üyesi: Samsung Galaxy Note 5 inceleme


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir