Huawei telefonları Wi-Fi kullanamayacak mı?


Bundan daha da kötüsünü göremeyiz dediğimiz Huawei telefonları Wi-Fi ile ilgili problemler de yaşamaya başlayacak. İlk olarak Google şirketinin bütün bağlarını kestiği ve daha sonrasından Android lisansını iptal ettiği Huawei için kabus gibi günler devam ediyor.

ABD ile arasındaki problemler çok ciddi boyutlarda değilken Huawei, Dünyanın en büyük ilk 3 akıllı telefon üreticisinden bir tanesiydi. Üstelik akıllı telefon sektöründe %20 gibi önemli bir rakamı da kendi bünyesinde barındırması önemini artırıyordu. Son yaşanan gelişmeler ise, “elveda Huawei” sloganını daha da gür hale getirdi.

Huawei telefonları Wi-Fi Birliği’nden çıkarıldı

Bundan kısa bir süre önce Huawei, SD Birliği’nden çıkarıldı ve artık burada söz sahibi olmamasına karar verildi. Bu kararın hemen ardından yeni bir hamle daha geldi.

Alınan son kararla birlikte, Teksas merkezli Wi-Fi Birliği’nden de çıkarılan Huawei şirketi, bundan sonra Wi-Fi alanında söz sahibi olamayacak. Ürünlerinin geliştirilmesinden sorumlu olan Wi-Fi Birliği, Huawei ile olan bütün ilişkilerini askıya aldı. Elbette ki bu kararda en önemli etken ABD’nin Huawei’yi kara listeye alması oldu.

Bütün dünya şu anda Çinli akıllı telefon üreticisinin daha ne kadar zor durumda kalabileceğini görmeye çalışıyor. Bütün şirketlerin bu kadar hızlı bir şekilde refleks vermesi ise teknoloji dünyası ile ilgili soru işaretlerini arttırmış oldu.

Huawei her ne kadar kendi işletim sistemini yapacağını söylese bile, yine de bu o kadar kolay olmayacak. Huawei ile ilgili alınan kararlar hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Fikrinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

TSMC Huawei ile yola devam kararı aldı


1 YORUM

  1. Ben Huawei kullanıcısı değilim ama tek kelimeyle; lanet olası emperyalistler her şeyi ellerine geçirmişler. Huawei’yi destekliyor ve mücadelesine saygı duyuyorum, bence altyapı uzmanı Huawei’de misillemelere başlamalı, meydanı bu kadar boş bırakmamalı. Ben tepki olarak ve destek amacıyla Vodafone hattımı bugün itibari ile başka bir operatöre taşıdım.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin