Ana sayfa Akıllı Telefon TSMC Huawei ile yola devam kararı aldı

TSMC Huawei ile yola devam kararı aldı

ABD merkezli şirketlerden darbe üzerine darbe yiyen Huawei’ye TSMC destek çıktı. Tayvanlı şirket, Huawei ile yola devam kararı aldı. İşte konu hakkındaki detaylar.

Son dönemde Trump hükümetinin baskısıyla pek çok ABD merkezli şirket Huawei’ye yaptırım uygulama kararı almıştı. Google, Intel, ARM ve Qualcomm ABD hükümetinin Huawei’ye karşı aldığı kararları destekleyen ilk isimler oldu.

Özellikle Google’ın Çinli üreticinin Android lisansını iptal etmesi küresel ölçekte ses getirmişti. Google’ın ardından Intel ve Qualcomm’da çip konusunda Huawei’yle olan işbirliklerini durdurduklarını açıkladılar.

Tayvanlı şirketten Huawei’ye destek

En büyük darbe ise ARM’den geldi. ARM tarafından yapılan açıklamada Huawei ile olan ticari ilişkilerin sonlandırıldığı belirtildi. Bu şu anlama geliyor. Huawei ARM tabanlı çipleri artık üretmeyecek ki bu çipler arasında Kirin setleri de yer alıyor.

Huawei darbe üstüne darbe yerken bir açıklama da TSMC’den geldi. TSMC tarafından yapılan açıklamada, Huawei ile yola devam edecekleri belirtildi. Yani Tayvan merkezli şirket önümüzdeki dönemde de Kirin yonga setlerini üretmeye devam edecek.

Elbette TSMC’nin bu işe ne kadar devam edeceği de bir diğer soru işareti. Çünkü ARM tabanlı Kirin yonga setinin üretimi önümüzdeki dönemde sıkıntıya girebilir. Dolayısıyla Tayvanlı şirketin üretecek bir Huawei ürünü bulamaması da muhtemel.

iOS 13 güncellemesi hangi modellere gelecek?

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Asus VivoBook S14 (S432FL) ile farklı ve renkli bir dizüstü deneyimi

Asus VivoBook S14 ile dünyanızı renkli hale getirebilirsiniz. Güçlü özellikler ve şık tasarımın yanına, "renkli görsellik" unsuru da ekleniyor. Asus, VivoBook S14 ve S15 serisi...

Son Haberler