Ana sayfa Genel Huawei sesli asistanı tanıtıldı!

Huawei sesli asistanı tanıtıldı!

Huawei sesli asistanı bir süredir dillendirilen konular arasındaydı. Şirket açık açık böyle bir girişimde bulunmak istediklerini söylüyordu.

Huawei 26 Mart tarihinde yaptığı online duyuruları ile birlikte dünyayı adeta kasıp kavurdu ve Huawei sesli asistanı tanıttı. Şirketin P40 serisini sunması ile birlikte çok daha farklı ürünler de geldi. Bunlardan bir tanesi de şirketin sunmuş olduğu sesli asistan özelliğiydi. Celia olarak adlandırılan bu sesli asistan birçok farklı özelliğe sahip.

Sesli asistan sadece belirli bölgelerde bulunacak

OTA güncellemeleri aracılığıyla telefonlara gönderilecek olan bu sesli asistan ne yazık ki her bölgeye gönderilmeyecek. Dil seçeneği olarak; İspanyolca Fransızca ve İngilizce tercih edilen bu asistan modelinde, Google ile rekabet edilecek.

Huawei tarafından sunulacak bu asistanı kullanmak isteyen tüketiciler; “Hey Celia” sesli komutu tercih edebilecek. Bazıları ise telefonlarının güç düğmesine 1 saniye basılı tuttuklarında Celia hizmetine doğrudan ulaşma imkânına sahip olacak. Böylece asistana istenildiği kadar komut verilebilecek. Arama yapma, mesaj gönderme, müzik çalma, çeviri yapma, hatırlatıcı ayarlama ve hava durumunu kontrol etme de dahil olmak üzere birçok özellik bu asistanda bulunuyor.

POCO F2 Redmi K30 Pro ile aynı olabilir!

Şirket tarafından yeni geliştirilen akıllı asistanlar sadece cep telefonlarında kullanılmayacak. Aynı zamanda hoparlör ve diğer cihazlarda da bunların tercih edilmesi bekleniyor. Böylece geniş bir iletişim ağı kurulacak. Sizce Huawei tarafından geliştirilen yeni sesli asistan hangi amaçlarla kullanılabilir. Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

konsol fiyatları

Konsol fiyatları neden artıyor? Zam mı geldi yoksa fırsatçılık mı yapılıyor?

Konsol fiyatları corona virüsü salgını sonrasında Türkiye'de anlamsız bir şekilde artmaya başladı. Peki, zam mı geldi yoksa fırsatçılık mı yapılıyor? Corona virüsü salgınından dolayı dünya...

Son Haberler