Huawei P40 Pro dayanıklı mı? Telefona maket bıçağıyla daldılar

Huawei P40 Pro

Dünyanın en iyi akıllı telefonlarından bir tanesi olan Huawei P40 Pro, dayanıklı olup olmadığını kanıtladı. İşte maket bıçağı ile dalınan bu akıllı telefonun dayanıklılık derecesi.

Her geçen gün çok daha fazla büyüyen akıllı telefon şirketleri, görebileceğiniz en iyi donanımlara sahip cihazlar üretiyor. Ancak Huawei P40 Pro dayanıklı mı gibi sorular eksik olmuyor. Her ne kadar donanım ve kamera teknolojisi bakımından ileri bir düzeye geçişle bile, henüz net bir dayanıklılık açıklaması yapılamıyor. Elbette hangi şirkete sorarsanız sorun, kendi cihazlarının büyük bir dayanıklılığa sahip olduğunu söylüyor. Bakalım en azından Huawei tarafından geliştirilen yeni cihaz için durum böyle mi?

Huawei yeni modellerinde çok iddialı

Yaptığı çizilme testleriyle bilinen JerryRigEverything isimli YouTube kanalı, bu sefer teste Huawei firmasının yeni cihazını aldı. Bu cihazın bildiğiniz üzere en fazla dikkat çeken yeri alüminyum kasasıydı. Ayrıca parmak izi okuyucu sensörü ile ilgili de bazı soru işaretleri vardı. Yapılan çizilme testlerinde alüminyum kasa ve parmak izi okuyucu sensör hem maketle çizildiği hem de yüksek sıcaklığa maruz bırakıldı.

Huawei P40 Pro dayanıklı

Dilerseniz bu çizilme testini sizlere izletmeden önce cihazın bazı özelliklerinden bahsedelim. Huawei P40 Pro, 6.58 inç büyüklüğünde ekranla karşımıza çıkıyor. Ayrıca Kirin 990 işlemcisinden güç aldığını da söyleyebiliriz. Bütün bunlara ek olarak 8 GB RAM ve 256 GB’ye kadar da depolama alanı mevcut.

Zynn uygulaması isyan bayrağını çekti! Google Play Store savaşı

En büyük handikapı Google hizmetlerini kullanamamak olan P40 Pro, şu aralar 12 bin TL civarında fiyata sahip. Uzun bir süre Google hizmetleri nedeniyle yoğun bir şekilde eleştirilen cihazın, sağlamlık konusunda iyi bir performans sergilediği görülüyor. Videoyu izledikten sonra muhtemelen cihazın sağlam olup olmaması ile ilgili aklınızda bazı fikirler oluşacaktır. Bunları bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir