Huawei P Smart Z Avrupa fiyatı ortaya çıktı

huawei p smart z

Huawei’nin pop-up kamera tasarımına sahip ilk modeli Avrupa’da kaç euro’ya satılacak? İşte Huawei P Smart Z fiyatı ve konu hakkındaki diğer detaylar.

Bilindiği üzere Huawei bir süredir pop-up kameraya sahip yeni bir model üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde tüm özellikleri sızdırılan P Smart Z’in 210 euro civarında bir etikete sahip olacağı iddia edilmişti. Fakat geçtiğimiz gün Amazon İtalya’da listelenen telefonun etiket fiyatı beklenenin bir tık üzerinde diyebiliriz.

P Smart Z fiyatı ile ilgili bilgi vermeden önce telefonun özelliklerini tekrardan anımsatalım.

Huawei P Smart Z fiyatı beklenenin üzerinde

Çinli üreticinin orta segmentteki yeni modeli Kirin 710 yonga setinden güç alıyor. Sistemini 4GB RAM ile destekleyen telefonun dahili depolama alanı ise 64GB.

1080 x 2340 piksel çözünürlüğünde IPS LCD ekranla gelen telefon uçtan uca çentiksiz bir tasarıma sahip. Buna rağmen çerçeveler biraz kalın olduğu için ekran gövde oranı yüzde 86.9 dolaylarında kalmış.

Arka tarafında dikey olarak konumlandırılan 16MP + 2MP’lik çift ana kamera modülü yer alırken, ön tarafında pop-up soketine gizlenmiş 16MP’lik selfie kamerası yer alıyor.

4000 mAh’lık ortalamanın üzerinde bir pilden beslenen P Smart Z, kutudan ilk çıktığında EMUI 9 destekli Android Pie ile çalışacak.

Amazon İtalya, P Smart Z fiyatı için 279 euro’luk bir etiket belirlemiş. Muhtemelen bu telefonun ülkemizdeki fiyatı 3000TL civarında olacaktır.

LG G8 ThinQ dayanıklılık testinde