Huawei Y9 Prime 2019 pop-up ön kamerayla geliyor

Huawei y9 prime 2019

Huawei’nin önümüzdeki günlerde resmiyet kazanacak yeni orta segment modeli Y9 Prime 2019’un pop-up kamerayla geleceği ortaya çıktı. İşte Huawei Y9 Prime 2019 hakkındaki detaylar.

Akıllı telefon pazarının yükselen isimlerinden biri olan Huawei model yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Kendisini herhangi bir tabu ile sınırlamayan Çinli üretici hemen hemen her tasarım çizgisinde en az bir modele sahip diyebiliriz.

Bugün baktığınızda, çentikli, damla çentikli, delikli ekranlı tasarıma sahip Huawei modelleri görmek mümkün. Nitekim yakında bu modellere, pop-up ön kameraya sahip uçtan uca ekran tasarımıyla ön plana çıkan Y9 Prime 2019 da eklenecek.

Pop-up kameralı Y9 Prime 2019 geliyor

Akıllı telefon sektörünü az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere Huawei’nin şimdiye kadar pop-up kameraya sahip bir modeli yoktu. Son dönemde P Smart Z modelinin bu tasarımla çıkacağı konuşuluyordu. Görünen o ki P Smart Z’in akabinde Huawei Y9 Prime 2019 da pop-up tasarımıyla raflardaki yerini almış olacak.

Sızdırılan bilgilere göre Huawei Y9 Prime 2019, teknik özellikler bakımından P Smart Z ile hemen hemen aynı kalibrede olacak. İki model arasındaki en önemli farklılığın ana kamera modülü tarafında olacağı tahmin ediliyor.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Huawei’nin orta segmentteki yeni modelinin 300 doların altında bir etiketle satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

Ülkemizde ise 1500TL üzerindeki modellerin ÖTV oranı yüzde 50’ye çıkarıldığı için Y9 Prime 2019 fiyatı da 2500 TL ile 3000 TL arasında olacaktır.

Xiaomi 2019’da ne kadar telefon sattı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir