Huawei Oppo ile masaya oturdu! İşte detaylar

Huawei, en büyük Çinli rakibi lisans anlaşması imzaladı

Çinli teknoloji devi Huawei zor günler geçiriyor. Şirket nakit akışı konusunda ciddi problem yaşarken, bu sorunun üstesinden gelebilmek için elindeki patentleri rakiplerine lisanslamaya başladı.

Huawei Oppo ile masaya oturdu! İşte detaylar! Amerikan ambargosu Huawei için tam bir kabusa dönüştü. Google ekosisteminden çıkarılmasının ardından bir türlü dikiş tutturamayan Huawei, aynı zamanda 5G bağlantı teknolojisinden de mahrum kalmış durumda. Çinli şirket her ne kadar HarmonyOS işletim sistemi ile zor olanı başarmaya çalışsa da önünde bulunan uzun yılları atlatabilecek maddi güce sahip olmayabilir.

huawei

Sadece 2021 yılında önceki yıla göre %30’a yakın gelir kaybı yaşayan Çinli teknoloji devi, muhtemelen bu sene de benzer bir tabloyla karşı karşıya kalabilir. İçine düştüğü bu ekonomik krizden kurtulmanın yollarını arayan Çinli şirketin imdadına ise patent hakları yetişti.

Huawei

Huawei Oppo ile masaya oturdu! İşte detaylar

Gelen bilgilere göre şirket, sektördeki en büyük rakiplerinden biri olan Oppo ile birçok patent hakkının lisanslanması konusunda anlaşmaya vardı. Üstelik Huawei’nin nakit akışı için masaya oturduğu tek rakibi Oppo da değil.

Huawei Tag fiyatı

Huawei, bir zamanlar tahtını salladığı ve her geçen gün daha da yaklaştığı Samsung’a da patentlerinden lisanslama yapacak. Bu sayede gelirlerinin önemli ölçüde artacağını düşünen Çinli şirket, zor günleri bu şekilde atlatabileceğini düşünüyor. Öte yandan akıllı telefon pazarındaki payını her geçen gün yitiren Huawei’nin akıllı saat sektöründe ise pazar payını arttırmaya başladığını ve böyle devam ederse yeniden listenin ikinci sırasında bulunan Samsung’u tehdit eder hale geleceğini söyleyelim.

vivo Y serisi  Android 13 Güncellemesi ile performansını yükseltti