Huawei Mobil Servisleri ekosistemini genişletiyor

Huawei Mobil Servisleri

Huawei, geçtiğimiz yıl Huawei Mobil Servisleri (HMS) ekosistemini rekor oranda genişletti. Huawei 2022’deki büyümesini, AppGallery’yi dünyanın ilk üç global uygulama mağazasından biri olmaya ve milyonlarca kullanıcı için sorunsuz, tüm senaryoları, tüm cihazları kapsayan deneyimlere yönelik bir portal olmaya iten sürekli yeniliği sayesinde başardı.

Huawei, Avrupa’da Huawei Mobil Servisleri (HMS) için iş vizyonunu, yenilikçi cihazların ve iş birliğine dayalı bir ekosistemin bileşimi olarak açıklıyor. Bu vizyon, Huawei Mobil servisleri ekosistemi tarafından desteklenen birden fazla hizmetten yararlanan Mate 50 Pro ve Nova 10 serisi akıllı telefonların yakın zamanda piyasaya sürülmesinde de gösterildi.

Buna ek olarak, şu anda dünya çapında 400 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren HUAWEI Health, egzersiz verilerini AppGallery’den temin edilebilen çeşitli fitness uygulamalarıyla paylaşmak için senkronizasyon olanaklarından yararlanıyor. Yalnızca HUAWEI Sağlık uygulamasında 97 milyon MAU (yıllık %17 artış), 13 milyonu (yıllık %20 artış) spor aktivitelerini takip etmek için kullanırken, 16 milyonu (yıllık %17 artış) uyku süreçlerini analiz ediyor, 26 milyon kişi (yıllık %17 artış) daha genel sağlık analizi için kullanıyor.

Huawei Mobil Servisleri

HMS’nin 2022’deki ekosistem genişlemesinin dikkate değer göstergeleri arasında:

 • AppGallery şu anda dünya çapında 580 milyondan fazla aktif aylık kullanıcıya (MAU) sahip. 2020’nin 3. Çeyreğine kıyasla %16’lık bir artış var. Hızlı Uygulamalar kullanıcı sayısı aylık 160 milyon aktif kullanıcıyı aştı.
 • AppGallery’den Huawei Mobil servisleri akıllı telefonlara indirilebilen uygulama sayısı bir önceki yıla göre %147 arttı.
 • Dünya çapında 220.000’den fazla uygulama HMS Core ile entegre edildi. 2020’nin 3. Çeyreğine kıyasla %120 artış.
 • AppGallery, 2020’ye göre %12,5 ve 2019’a kıyasla %96 artışla 2021’de 432 milyardan fazla uygulama dağıtımı sağladı. Çin ana karası dışında dağıtım kalitesi, yıllık %56 gibi kayda değer bir artışa sahip.
 • Dünya çapında HMS ile çalışan kayıtlı geliştiriciler, 2020’nin 3. çeyreğinden itibaren %200 artarak şu anda 6 milyona ulaştı.
 • Huawei Mobil Servisleri, dünya çapında 170’ten fazla ülkeyi / bölgeyi içeren 8 büyük bölgesel merkezi ve 15 veri merkezini kapsıyor.
 • AppGallery, HUAWEI Health ve HUAWEI Cloud dahil olmak üzere tüm Huawei hizmetlerine yönelik tam güvenli oturum açma ağ geçidi HUAWEI Kimliği artık 400 milyondan fazla MAU’ya sahip. HUAWEI Kimliği, uygulama indirirken, birden fazla cihazı yönetirken, verileri yedeklerken ve daha pek çok şeyde kullanıcıların kişisel bilgilerinin tamamen korunmasını sağlıyor.
 • HMS’nin arama motoru Petal Arama, artık kullanıcıların 3000’den fazla ekosistem ortağıyla bağlantı kurarak metin, görsel ve sesle bilgi keşfetmesine olanak tanıyan özelliğe sahip.
 • Petal Arama şu anda takımlar ve turnuvalar hakkında bilgiler, taraftarların takımları için oy vermelerine olanak tanıyan özellikler ve etkinlikten aldıkları zevki artırmak için birden fazla istatistik gibi futbol izlemenin tam kapsamını sağlıyor.
 • Şu anda 40 milyonu aşan MAU’larla, popüler navigasyon aracı Petal Haritalar, AR Yürüyen Navigasyon, Gerçek Zamanlı Konum Paylaşımı ve kullanıcılar için daha sürükleyici ve gerçekçi bir harita deneyimi yaratan Kullanıcı Büyüme Sistemini içeren yeni güncellemeler yayınladı.
 • HUAWEI Asistanı, bu yılın Eylül ayına kadar 260 milyondan fazla MAU elde ederek kullanıcılara SmartCare Kartları ile uygun hizmetler, seyahat, şehir, alışveriş ve finans hizmetleri dahil tam senaryo hizmetleri sundu.
 • 310 milyon kullanıcı için küresel arama hizmetleri, onları 170’ten fazla ülke ve bölgede yerel, ağ ve küresel bilgilere bağlayan HUAWEI Yapay Zeka Arama tarafından sağlanıyor