Huawei Global Analyst Summit Nelere Sahne Oldu?

Huawei Global Analyst Summit

#İŞBİRLİĞİ

Yepyeni Bulut Servisleri

Huawei, HAS 2017’de bulut bilişim alanında iki önemli servisin duyurusunu yaptı. Bunlardan ilki şirketin All-Cloud adlı ağ mimarisini temel alan Huawei CloudApp Platform oldu. Bu platform birçok sektör için sosyal teknolojilerin uygulanmasını sağlıyor. Açık API’lar kullanan bu platform ile yeni uygulamalar geliştirmek ve mevcut uygulamaları geliştirmek mümkün oluyor. Bu sayede kurumlar ellerindeki ağ verisini tam olarak değerlendirip, pazardaki değişikliklere çabuk adapte olabiliyor. Huawei CloudApp Platform mobil cihazlara yüklenebilen bir uygulamalar bütünü. Platform her tür sektör uygulaması ve verisini bir araya getirebiliyor ve bu sayede kullanıcıların farklı uygulamalar kullanmasını kolaylaştırıp, maliyeti azaltıyor.

 Huawei Global Analyst Summit

Huawei’nin HAS 2017’de yaptığı bir diğer önemli duyuru ise şirketin ilk “public cloud” servisi oldu. Bulut sistemleri için uygulama geliştirenlere açık olan bu yeni servis; geliştirme iş akışı, uygulama ve kaynak takvimi oluşturma ve mikro yönetim sistemlerini bir araya getiriyor.

HAS 2017’de verilen bilgilere göre Huawei bu yıl bulut bilişim alanında yeni ürünlerle karşımıza çıkmaya devam edecek. 2017 boyunca 10 yeni bulut çözümünün piyasaya sürülmesi hedefleniyor. Huawei bu 10 yeni bulut servisiyle, HPC Cloud, SAP Cloud, IoT Cloud ve başka durumlar için özel olarak tasarlanmış çözümler sağlayacak.

2016’da toplam 75,1 milyar dolar gelir elde ederek bir önceki yıla göre %32 artış yakalayan Huawei, aynı dönemde araştırma ve geliştirme faaliyetlerine tam 11 milyar dolar harcadı. Anlaşılan o ki, yapılan bu büyük yatırımların sonucunda ortaya çıkan çözümler dijital dönüşümün potansiyelinden faydalanmak isteyen kurumlara ve devletlere güç verecek.

Huawei Bulut Bilişimi Sahiplendi