Huawei AppGallery 530 milyondan fazla aktif kullanıcıya ulaştı!

Huawei AppGallery 530 milyondan fazla aktif kullanıcıya ulaştı!

Huawei, şirket içi ekosisteminin kalbi olan Huawei AppGallery için en son güncellemeleri paylaştı. Çinli şirketin şu anda 530 milyondan fazla aktif kullanıcısı var. Şirket buna ek olarak şirket uygulama içi dağıtımda yıllık % 83 artış elde etti.

AppGallery, şu anda dünyanın en büyük üçüncü uygulaması olan Çin teknoloji devinin tescilli uygulama mağazası. Rakamlar, Huawei CBG’nin (Tüketici İş Grubu) CEO’su Richard Yu tarafından paylaşıldı. Şirket, AppGallery için mobil uygulamalar üzerinde çalışan 2,3 milyon kayıtlı geliştirici olduğunu bildirdi. Bu rakamların uygulamanın 2019’da geri dönüşünden % 77 daha yüksek olduğu açıklandı. Platformun uygulama dağıtımı 2020’de 384,4 milyara ulaştı. Bu rakam da  geçen yıla kıyasla 174 milyar artış gösteriyor. Özellikle oyunlar, bu patlayıcı büyümenin en önemli etkenleri arasında yar aldı.

Huawei AppGallery 530 milyondan fazla aktif kullanıcıya ulaştı!

Huawei hem yerel hem de küresel geliştiricilerle çalışıyor. Sıkı çalışmaları sayesinde şu anda AppGallery’nin beş bölgede 42 pazarda 1 milyondan fazla kullanıcısı var. Huawei CBG Küresel Ortaklıklar Direktörü Zhang Zhe, HMS Core için optimize edilen uygulama sayısının “bir yılda iki katından fazla arttığını” doğruladı. Ancak, tabii ki nicelik her şey değildir. Şirketin bir sözcüsü bu rakamlar karşısında dünyanın dört bir yanından bu kadar çok geliştiricinin katılımı, “Huawei’nin yenilikleri teşvik etmek ve daha iyi ve daha benzersiz kullanıcı deneyimleri sağlamak için cihaz üzerindeki yeteneklerinin bir kanıtı” şeklinde konuştu.

Facebook yeni akıllı gözlük teknolojisiyle gelecek: İşte merak edilen detaylar


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir