Ana SayfaAndroidHTC'ye Büyük Darbe!

HTC’ye Büyük Darbe!

HTC’nin çok satan bir modelinin, Dünya’nın en büyük pazarlarından birinde satışı yasaklandı. Yasağın nedenini haberimizin devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.

Nokia’nın, HTC’ye dünyanın dört bir yanında açtığı davalardan birine yanıt İngiltere’den geldi. Finlandiyalı üreticinin HTC’nin, Nokia’ya ait lisansları HTC One Mini modelinde kullandığını iddia etmişti. Bu iddia, İngiliz mahkemelerince kabul gördü ve HTC’nin en popüler modellerinden biri olan Mini One’ın satışı İngiltere ve İrlanda’da (İngiliz mahkeme kararları Birleşik Krallık bayrağı altında olduğu için İrlanda’yı da kapsıyor) yasaklandı.

HTC One Mini yasaklanmasının altındaki, belki de en büyük tehlike HTC Mini’de de benzer teknolojiler kullanılması ve Nokia, One modeli içinde satış yasağı ilan edilmesini istenmesi. Özellikle İngiltere’nin Avrupa pazarındaki yeri düşünülürse HTC’nin yaşadığı sıkıntı daha iyi anlaşılabilir.

 

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting