Ana SayfaAndroidHTC'de Android 6.0 bu sefer One M9'a geldi!

HTC’de Android 6.0 bu sefer One M9’a geldi!

Google’ın Ekim ayı içerisinde Android 6.0 sürümünü Nexus cihazlar için kullanıma sunmasından sonra en hızlı davranan firma HTC oldu. Firma şimdi One M9 için güncelleme yayınladı. HTC’de güncelleme dönemi başladı.

htc-one-m8-android-6-guncellemesi

Her yılın son ayları, akıllı telefon üreticileri için oldukça yoğun geçiyor. Google’ın sonbahar döneminde yeni Android sürümünü Nexus cihazlar için yayınlamasından sonra yük üçüncü parti üreticilere kalıyor. Kullanıcılar güncelleme bekliyor, firmalar ise yetiştiremiyor. HTC bu durumla başa çıkabilen nadir firmalardan biri. Firma şimdi HTC One M9 için Android 6.0 Marshmallow güncellemelerini dağıtmaya başladı.

Google I/O 2015’te duyurulan Android 6.0 Marshmallow sürümü dünya genelinde HTC One M9 için dağıtılmaya başlandı. Dalga dalga yayılan güncelleme Türkiye’ye de isabet edecek. Firma geçtiğimiz hafta HTC One M8 için güncellemeyi dağıtmaya başlamıştı. Firma verdiği sözleri tutuyor. Bu şekilde devam edilirse bu ay sonuna kadar birkaç cihaz daha güncellenebilir gibi duruyor. Diğer üreticilerin aksine HTC elini çabuk tutuyor.

Gelişmeler sadece bununla sınırlı değil. Nexus cihazlar için yayınlanan Android 6.0.1 sürümü de HTC’nin gündeminde. Firma, HTC One A9 modeli için Android 6.0.1 güncellemesinin 15 gün sonra yayınlanacağını da duyurdu. Bunun sebebi ise Google’ın yeni sürümü öncelikle Nexus cihazlarda denemek istemesi.

Parmak izi sensörüyle yapabileceğiniz 5 şey!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting