HTC Nexus Marlin ilk defa görüldü!

htc

HTC markasının bu yıl duyurulacak yeni Nexus modellerini üreteceği söylentilerini daha önce paylaşmıştık. Bu konuda dikkat çekecek bir görsel basına sızdı. İşte detaylar.

Son dönemlerde Google ve HTC arasından adeta su sızmıyor. Özellikle güncellemeler konusunda Google ve HTC adeta işbirliği içerisinde çalışıyor. Bu işbirliği önümüzdeki dönemlerde yeni bir Nexus cihazın habercisi olacak gibi duruyor.

HTC Nexus Marlin geliyor!

İlk Nexus modelinin piyasaya sürülmesinden bu yana, Google ve HTC akıllı telefon konusunda bir daha hiç çalışmamıştı. Şimdi ise yeni bir telefon gündemde. O telefon HTC Nexus Marlin kod adıyla bugün itibariyle karşımıza çıktı.

Aşağıdaki görselde yeni bir Nexus cihazın ilk fotoğrafı yer alıyor. Telefonun detayları belli değil ancak model adının Marlin olduğu yazılı. Android N kullanan bu telefonun sıradaki Nexus modeli olması bekleniyor.

Fotoğrafa güvenilir gözüyle bakılmasının bir diğer sebebi ise Temmuz 2016’da Google tarafından yayınlanan güvenlik yamasının da bu ekran görüntüsünde yer alması.

Daha önce ortaya çıkan iddialara göre HTC Nexus Marlin modelinin 5.5 inç büyüklükte QHD ekran çözünürlüğüne, dört çekirdekli Qualcomm yongaya, 4 GB RAM’e 3450 mAh kapasiteli bir bataryaya, 12 MP arka ve 8 MP ön kameraya sahip olması bekleniyor. Ancak henüz HTC veya Google tarafından açıklanan resmi bilgiler bulunmuyor.

htc-nexus-marlin

Yeni iPhone ve iPhone Pro kesinleşiyor!