Ana Sayfa Donanım HS110 akıllı priz ile elektronik cihazlarınızı uzaktan yönetin

HS110 akıllı priz ile elektronik cihazlarınızı uzaktan yönetin

Hepimizin evlerinde prizler var, değil mi? Özellikle çoklu prizler, “bir arada toplu çözümler” için idealdir. Peki ya “akıllı prizlere” ne dersiniz? Evet, TP-Link’in bu konuda da çözümleri var ve bu yazımızda size HS110 modelinden söz edeceğiz.

HS110 Enerji Monitörlü Wi-Fi Smart Plug, ya da kısaca “akıllı priz”, ev ya da ofisinizde kullandığınız pek çok elektronik aleti uzaktan kontrol edebileceğiz, istediğiniz anlarda çalışmalarını sağlayabileceğiniz bir ürün. Aslında ev kullanımları için daha ideal olduğunu da söyleyebiliriz.

HS110’u öncelikle bir prize takıyoruz ve ardından da Wi-Fi eşleştirme ile evimizin ağına dahil ediyoruz. Tabii hem burada hem de sonraki aşamalarda gelişmiş kontrol için Kasa uygulamasını Android ya da iOS işletim sistemli telefonunuza kurmanızda fayda var. Böylelikle uzaktan yönetim de kolay olacaktır.

HS110 akıllı priz ile elektronik cihazlarınızı uzaktan yönetin

Yaklaşık 132 gram ağırlıkta olan ve hem rengi hem de tasarım hatları itibarıyla sıradan bir prizden çok da farklı olmayan ürün, böylelikle dekorasyon tarafında da can sıkıcı bir detaya imza atmıyor.

Üzerinde Wi-Fi b/g/n 2.4GHz bağlantı imkânı ve 16A güç düzeyi bulunan cihaz ile lamba, mini fırın, sound bar, fan gibi elektronik cihazlarınızı bağlantılı hale getirerek daha rahat kullanabilirsiniz. Nasıl mı? Mesela…

Diyelim ki pazar günü evinizdesiniz yatağınızda dinleniyorsunuz. Yerinizden kalkmadan, tek bir tuş yardımıyla vantilatörü aktifleştirebilirsiniz. Tabii ki cihazı bu priz ile bağlantılı hale getirdiyseniz.

Diyelim ki evde değilsiniz ve geç geleceksiniz, ama bir yandan da hırsız tehlikesine karşı ufak bir önlem almak istiyorsunuz. O zaman uygulama aracılığıyla programlama yapabilir ve siz evde yoksanız bile belirlediğiniz saatlerde ışıkların yanıp sönmesini sağlayabilirsiniz.

Bu tip bir priz, aynı zamanda evhamlı kullanıcılar için de güzel bir çözüm olabilir. Hani bazen evden çıktıktan sonra “Acaba vantilatörü kapatmış mıydık?” gibi sorular sorarız ve eve dönene kadar da o can sıkıcı detay zihnimizin bir köşesinde kalır ya, işte bu priz sayesinde bu tip endişeler de sona eriyor.

HS110 akıllı priz ile elektronik cihazlarınızı uzaktan yönetin

Tabii ki isterseniz bu prizden birden fazla alarak evinizin farklı noktalarında, farklı cihazlar için kullanabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken konulardan biri, bağlayacağınız ürünün ani enerji kaybıyla zarar görüp göremeyeceği faktörü. Yani belli saatlerde bir lambaya enerjinin verilip kesilmesiyle bir sorun oluşmayacaktıer, ancak böyle bir takvimi bir PC ya da fırın gibi elektronik ürünlere uygulamak mantıklı olmayacaktır.

HS110, enerji izleme teknolojisini de bünyesinde barındırıyor. Yani hangi elektronik ürünü bağladıysanız, gün gün onun ne kadar enerji harcadığını uygulama aracılığı ile görebiliyorsunuz. Eğer bu tip ince detaylarla ilgilenmek istemiyorsanız, bu özelliği bünyesinde barındırmayan ve biraz daha uygun fiyata bulunabilen HS100 modeline de göz atabilirsiniz.

Son olarak, akıllı prizimizin Amazon Echo Ses Kontrolü teknolojisine sahip olduğunu da söyleyelim. Yani sesli kontrol de mümkün, lakin bunun için akıllı hoparlöre de ihtiyacınız olduğunu belirtmekte fayda var.

HS110’u ülkemizde 170 TL satış fiyatıyla bulabilirsiniz.

Mi 10T Pro: Daha uygun fiyatlı bir amiral gemisi bulmak çok zor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting