Ana Sayfa Tablet PC HP Slate 7 Android Tabletiyle Google Deneyimlerini Keşfedin

HP Slate 7 Android Tabletiyle Google Deneyimlerini Keşfedin

HP, geçtiğimiz aylarda yeni piyasaya süreceği tabletinin tanıtımını İspanya’nın Barcelona şehrinde yaptı.  Bu android Google hizmetlerine kolay iletişim sağlayan özelliğiyle kullanıcılarına, Google firmasının çeşitli hizmetlerinden daha iyi faydalanılmasının önünü açıyor. 

Google uygulamaları böylece bir kez daha tabletlere girmeyi başarıyor. Daha önce mesela  Asus Nesux 7 tableti de, Google uygulamalarını kullanıyordu. Tanıtımını da Google desteklemişti. Google belki de bundan sonrası için kendi tabletini üretip, kullanıcılarının karşısına çıkabilir. Biliyorsunuz Google yetkilileri tabletlerin android uygulamalarını çok iyi kullandığını ama yetersiz kaldıklarını, tablet üreten firmaların, tabletler için daha farklı işlevsellikler geliştirmeleri gerektiğini anlatıyorlardı. Google ürün yöneticisi Hugo Barra tarafından dile getirilen açıklamalar da, kendi markaları adında tablet çıkaracakları şeklinde yorumlanmıştı.

8609d52f-a630-9ef1-f4c7400739cc9f0c

Biz dedikoduyu bırakıp, HP Slate 7 tabletinin özelliklerine değinelim. 7 inç ekrana sahip HP tablet, 13 gram ağırlığındadır. Gümüş ve kırmızı paslanmaz çelik çerçeveye sahip arka paneli vardır. Üzerinde ki lüks kaplama sayesinde de yumuşak bir dokunuş sağlıyor. İdeal bir tablet, şekil olarak da farklı bir tasarımla göz dolduruyor.

HP Slate 7 geniş olarak Google deneyimlerini sizlere sunuyor demiştik. Google Arama, Gmail, YouTube, Google Drive ve multiperson, Google Play üzerinden dijital içerik erişimi ve daha pek çok uygulamayla, işlevsellik açısından alternatiflerin bol olduğu bir tablet görünümündedir.

ARM Dual Core Cortex-A9 1.6 Ghz işlemciyle desteklenen tablet hızlı ve işlemlere oldukça duyarlı hale getirilmiş durumdadır. Ayrıca fotoğraf, belgeler, oyunlar, videoların kolayca gösterileceği geniş bir görüntü alanı sağlayan ekranı ve her yerden İnternetle temasta olabileceğiniz online sistem anahtarı vardır.  Bunun yanında ön ve arkada 3 megapixel VGA kamerası bulunmaktadır. HP eprint seçeneğiyle çoklu baskılara da olanak sağlıyor. USB bağlantısı sayesinde de belge alışverişine imkan sunuyor.  Herhalde HP’nin bu tableti diğerlerinden pek fazla fark sunmuyor. Sadece Google uygulamaları ve işlemci açısından belli bir mesafe kat edilmiştir. Ama Google yöneticilerinin istediği tarzda bir tablet olduğunu düşünmüyorum. Bunu Google firması kendisi yapacaktır. Biz de böylece bir tablette daha ne olabilir ki? Sorusunun cevabını görmüş olacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting