HP satışlarında düşüş yaşamaya başladı

HP ProBook x360 2

Piyasadaki mevcut Bilgisayar talebi artıyor ve Dell – HP gibi bilgisayar üreticileri bu sektörde büyük kazançlar sağlıyor. Bunu yayınlanan son raporda görebiliyoruz. Bununla birlikte, kırık bir tedarik zinciri nedeniyle son zamanlarda parça sıkıntısı, üreticilerin pazar paylarını kaybetmelerine neden oluyor.

HP tarafından yayınlanan en son İkinci çeyrek kazançları gayet iyiydi, bu hafta ise tedarik kısıtlamaları nedeniyle 2. çeyrekte tüm PC siparişlerini karşılayamadığını kabul etti. Ancak, HP’nin son raporundaki ilginç gerçek şu ki, AMD ve Intel yeterli CPU sağlarken, ucuz bileşen üreticileri yeterli ünite sağlayamıyor.

Öte yandan, popüler Alienware markası sayesinde en iyi oyun dizüstü bilgisayarlarından ve en iyi oyun bilgisayarlarından bazılarını yapan Dell, PC sevkiyatlarının arttığını ve 2021’in ikinci çeyreğinde pay kazandığını bildirdi. toplam 83.614 milyon adet, bu da geçen yılın aynı dönemine göre %13.2 arttı, ancak 2021’in ilk çeyreğine göre hafif bir düşüş yaşadı.(%0.44).

HP satışlarında düşüş yaşamaya başladı

Kaynaklara göre, ilk çeyrekteki büyüme, esas olarak 2020’de devam eden karşılanmayan talepten kaynaklandı. Geleneksel olarak, ikinci çeyrek PC birim satışları açısından önceki çeyreğe kıyasla önemli ölçüde daha iyi, ancak 2021’in ikinci çeyreğinde durum böyle değildi. Malzeme arzı sıkıntısı nedeniyle tüm endüstri ağır bir şekilde acı çekti.

Son zamanlarda, HP’nin CEO’su 2021’in 2. Çeyrek satışlarının açıklanmasından sonra, şirketin AMD ve Intel’den yeterli CPU aldığını, ancak sektörde yaygın olarak kullanılan birçok küçük ve ucuz çipin yetersiz kaldığını söyledi. HP’nin 2021’in ikinci çeyreğindeki düşük performansının ana nedeni buydu.

Galaxy Z Flip 3 ve Z Fold 3 ‘Pil Koruma’ özelliğine sahip ilk Samsung telefonları


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir