Ana Sayfa Genel Henüz 12 Yaşında ama Robot Geliştiriyor!

Henüz 12 Yaşında ama Robot Geliştiriyor!

Rohan Agrawal: Yaşıtları Microsoft Xbox 360 veya Sony PlayStation 3’den başını kaldırmazken, robot tasarlayıp, onlar için özel yazılımlar geliştiren mucize çocuk. Karşınızda Agrawal’in öyküsü.

Rohan Agrawal, OLogic’te çalışıyor. OLogic, Google ve Disney için robot tasarlayan bir firma. Agrawal henüz 4 yaşındayken programcılığa merak salmış ve Google’ın nasıl çalıştığını öğrenmek istemiş. Bu soruyu annesine sorunca “HTML kodları” yanıtını almış. Bu onun ilk dili olmuş, henüz 6 yaşında gelmeden HTML alt yapısını tüm ayrıntılarıyla çözmüş. 6 yaşında gelişmiş web siteleri tasarlamaya başlamış ve teknoloji devlerinin dikkatini çekmiş.

rohanin the house

10 yaşındayken Hacker Dojo adında bir grubun etkinliğine katılmış. Burada tek amaç 500 doların altında masraflarla çeşitli robotlar geliştirmekmiş. OLogic’in dikkatini böyle çekmiş. Şimdiyse, yazılım kodlarından tasarıma kadar her konuda robot teknolojisinin içinde.

 

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting