Ana SayfaGenelHarmonyOS Avrupa için hala soru işareti

HarmonyOS Avrupa için hala soru işareti

Son dönemde Huawei’nin HarmonyOS üzerine devasa yatırımlar yaptığını biliyoruz. Buna  rağmen HarmonyOS Avrupa için hala soru işareti olmaya devam ediyor. 

Teknoloji sektörünü az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere Huawei uzun süredir geliştirme aşamasında tuttuğu HarmonyOS’i kısa süre önce tanıtmıştı. HarmonyOS genel olarak yapısıyla ve kullanımıyla beğeni topladı. Fakat uygulama tarafındaki sıkıntılar hala tam anlamıyla çözülebilmiş değil.

Geçtiğimiz günlerde Huawei’nin HarmonyOS için 4 milyondan fazla uygulama için el sıkıştığı iddia edilmişti. Fakat bu uygulamalar arasında ABD merkezli popüler uygulamaların yer almaması kafalarda soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.

HarmonyOS Avrupa için hala soru işareti

Avrupa’da yapılan ufak bir ankette teknoloji tutkunlarının HarmonyOS’e karşı hala mesafeli olduğu görünüyor. HarmonyOS’e geçer misiniz sorusuna pek çok kişi uygulamaları görmeden geçmem yanıtını vermiş.

Yani insanlar HarmonyOS’in işlevselliğinden ziyade bu işletim sisteminde hangi uygulamaların yer alacağı ile ilgileniyor.

Malum Facebook, WhatsApp, Instagram gibi popüler uygulamalar Huawei App Gallery’de yer almıyor. Bu da kullanıcılar için önemli bir problem diyebiliriz.

Çinli üreticinin bu problemin üstesinden gelmesi biraz zor görünüyor. Malum ABD ile Huawei arasındaki buzlar hala erimiş değil. Dolayısıyla ABD bazlı uygulamaları HarmonyOS’te görmek çok kolay olmayacaktır.

Elbette şimdilik konuşmak için erken. HarmonyOS’in ne derece benimsendiği, ne derece başarılı olduğunu zaman gösterecek.

Çiftlik Bank dolandırıcısı Tosuncuk ifşa oldu: Sedat Peker yine devrede

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting