Hangi akıllı telefon iris tarama özelliğini kullanacak?

iPhone 6S hand

Akıllı telefonların sahip olduğu teknoloji günden güne gelişiyor ve bu yeni teknolojilere yakın gelecekte iris tarama özelliği de eklenecek gibi gözüküyor.

Artık akıllı telefonların sahip olduğu özelliklere akıl sır ermiyor. Yeni nesil akıllı telefonlar içerisinde hayatımızı kolaylaştıracak birçok yeni nesil teknoloji mevcut. Bazı dedikodulara göre önümüzdeki günlerde tanıtılması planlanan Samsung Galaxy Note 7 üzerinde iris tarama özelliği bulunması bekleniyor. Tabii ki Samsung ve Apple arasındaki bu teknoloji savaşı uzun yıllardır devam etmekte. Geçtiğimiz dönemde Samsung’un Apple’a nazaran birçok konuda hızlı davrandığını görüyoruz. Apple ise sağlam adımlarda devam edip gelişen teknolojileri en basit şekilde sunmanın peşinde. Hatta son dönemde kullandığı Touch ID (parmak izi teknolojisi) teknolojisi kullanıcılar tarafından çok sevilmiş durumda.

Analistlerin araştırmasına göre Apple’da iris tarama teknolojisini akıllı telefonları üzerinde kullanmak istiyor. Fakat bu teknolojinin kullanımı yakın zaman içinde olamayacak. Apple’ın 2018 yılında bu yeni teknolojiyi kullanarak hamle yapacağı tahmin ediliyor. Tabii ki Galaxy Note 7 ile Samsung’un bu yeni teknolojiyi yakın zaman içerisinde kullanıma sunması beklenirken bazı kesimler tarafından bu dedikoduların gerçek olmadığı ve bu teknolojinin 2017 yılından sonra kullanıma sunulabileceği söyleniyor.

iphone 6s yeni

1 milyar insan bu akıllı telefonu kullanıyor