Galaxy Tab S4 iris tarayıcısı ile gelecek

galaxy tab s4 1

Samsung’un uzun süredir üzerinde çalıştığı üst segmentteki yeni tableti Galaxy Tab S4 için bazı yeni bilgiler ortaya çıktı. İşte konu hakkındaki detaylar.

Bilindiği üzere Samsung önümüzdeki günlerde üst segmente hitap eden yeni modeli Note 9’u tanıtacak. Fakat Güney Koreli teknoloji devinin yakın zamanda tanıtacağı tek üst segment cihaz Note 9 olmayacak. Zira Samsung uzun bir süredir Tab S serisinin yeni üyesi Galaxy Tab S4 üzerinde de önemli çalışmalar yürütüyor.

Galaxy Tab S4 akıllı tarama özelliğiyle geliyor

Samsung’un IFA 2018 kapsamında tanıtması beklenilen Tab S serisinin yeni üyesi hakkında bir süredir önemli sızıntılarla karşılaşıyoruz. Nitekim sızdırılan bilgiler doğrultusunda Galaxy Tab S4’ün ince çerçeveli bir tasarıma sahip olacağını öğrendik. Dahası cihazın ön kısmına herhangi bir tuş da yer almayacak.

Dolayısıyla bu durum Tab S4’te hangi biyometrik güvenlik teknolojisinin kullanılacağı hakkında soru işaretlerine neden olmuştu.

Ortaya çıkan son detaylara göre, Samsung yeni tabletinde akıllı tarama teknolojisinden yaralanacak. Bu teknoloji hem kullanıcıların gözünü, hem de yüzünü aynı anda tarama özelliğine sahip. Yani yüz tarama ve iris tarama teknolojisinin bir arada kullanıldığı yeni bir sistem diyebiliriz.

Tab S4 ile gelecek olan bu sistemin, karanlıkta da son derece verimli çalışacağı iddia ediliyor. Hatta bu yeni teknolojinin nasıl bir çalışma prensibine sahip olduğunu basitçe anlatmak için kısa bir video da yayınlandı. Bahse konu videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir