Ana SayfaAndroidSamsung Galaxy S5 İmkansızı mı Başarıyor?

Samsung Galaxy S5 İmkansızı mı Başarıyor?

Samsung, Apple’ın “parmak izi tarama güvenlik sistemi”ne karşılığı güçlü oluyor. Bilim-kurgu filmlerinde gördüğümüz bir şey daha gerçeklikle buluşabilir.

Patentbolt.com isimli teknoloji sitesi, şu ana kadar sadece söylentilerle var olan bir fikrin gerçek olabileceğini ortaya çıkardı. Daha önce haberimizde paylaştığımız iddia, Samsung “Retina taraması güvenlik sistemi geliştirdiği ve bunu Samsung Galaxy S5’de kullanılabileceği” yönündeydi.

1A. Cover - Samsung iris scanning patent

Görseldenden anlaşılabileceği üzere, iris tanıma ünitesine ve yakınlık sensörüne sahip bir akıllı cihaz resmediliyor. Akıllı telefon belli bir mesafeye eriştiğinde, retina tarama güvenlik sistemi otomatik çalışıyor. Bu teknolojinin Galaxy S5 veya Galaxy Note 4’de kullanılması kesin gibi görünse de, maliyetlere nasıl bir yansıması olacağı ve tüketicilerin cebinden ne kadar ek ücret çıkacağı merak ediliyor.

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting